חקירת התאונה הקשה בקריית גת בשלבי סיום: הבוקר (שישי) הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד שי טסמה, תושב העיר בן 21 שחשוד כי נהג תחת השפעת אלכוהול ודרס את ארבעת בני משפחת יאלמורק בשבוע שעבר. בית המשפט באשדוד האריך את מעצרו בשלושה ימים והוא צפוי לעמוד בפני כתב אישום בשבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טסמה חשוד בנהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, גרימת תאונה, סטיה מנתיב ונהיגה במהירות.מופרזת. כתב האישום צפוי להיות מוגש בשבוע הבא, כך לפי הצהרת נציג המשטרה בדיון. 

עו"ד חיים אברג'יל, פרקליטו של טסמה, אמר לאחר הדיון לחדשות 12 Online:  "הוא שואל כל הזמן על המצב של המשפחה והוא שמח שהמצב שלהן משתפר. הוא מצטער על מה שקרה. השופט גם הפעם לא חסך את שבטו מעבודת המשטרה. הם מייצרים הליכים שלא שווים הרבה. הם היו אמורים להגיש היום את כתב האישום וביקשו עוד חמישה ימים".

אם המשפחה שנדרסה בתאונה בקריית גת משחזרת את האירוע (צילום: החדשות )
האם שנפצעה משחזרת בבית החולים | צילום: החדשות

הפרקליט הביע תקווה שטסמה ישוחרר ממעצר למרות האישום המתקרב: "השופט קבע שהדיון יהיה ביום ראשון ובאופן חריג ביקש משירות המבחן להגיש תצהיר בענייניו עד ליום ראשון, למרות שמדובר בסוף השבוע, וכולי תקווה שבראשון יהיה אפשר לשחרר אותו.מאוד קשה לו, הוא לא מורגל להיות במעצר. הוא נעדר כל עבר פלילי, זה המפגש הראשון שלו עם החוק והוא מייחל שהוא יוכל להשתחרר הביתה, גם בתנאים מגבילים".

עוד התייחס אברג'יל לחשדות הכבדים נגד טסמה: "גם בהצהרת התובע הוא מואשם בסירוב לתת בדיקת ינשוף. הבדיקה בינשופון שהייתה לא קבילה ולכן ההאשמה שלו תהיה בגין סירוב לתת בדיקת שכרות – זה האישום המרכזי. הגרסה שלו לא השתנתה מקצה אל קצה – הוא לא מכחיש שנהג, הוא טוען שהגיע לכיכר והחליק ואיבד שליטה ובאופן מצער פגע במשפחה".

בוודאי שהוא חושש, הוא יודע שמצבו לא טוב. הוא יודע שהתוצאה קשה – הוא לא מסוכן ובוודאי לא יעלה על ההגה או יעשה דברים שהוא לא צריך לעשות. הוא בוודאי לא התכוון לפגוע באותה משפחה

הארכת מעצר לשי טסמה החשוד בדריסה בקריית גת (צילום: החדשות )
שי טסמה בבית המשפט, השבוע | צילום: החדשות

בתוך כך, חל שיפור במצבן הרפואי של שתי האחיות שנפצעו קשה מאד בתאונה. לדברי מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, ד"ר צחי לזר, האחות הגדולה בת השבע, כבר לא נמצאת תחת הרדמה, היא מונשמת בצורה שאיננה חודרנית ומדברת עם בני משפחתה והצוות בבית החולים. 

אחותה הצעירה, בת החמש, עדיין מורדמת ומונשמת - אך גם במצבה חל שיפור קל והוא מוגדר יציב. מצבה של אם המשפחה השתפר, והיא מוגדרת כעת במצב קל, לאחר שפונתה מהזירה במצב בינוני. אולם מצבו של האב מוסיף להיות קשה מאוד - והוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

עו"ד חיים אברג'יל המייצג את הנהג החשוד מקריית גת
עו"ד חיים אברג'יל, פרקליטו של הנהג

שתי הצעירות בשנות ה-20 לחייהן, שהתייצבו השבוע בתחנת המשטרה, וטענו כי היו ברכב עם טסמה - שוחררו לאחר שהעידו במשטרה וסיפרו היכן היה הנהג לפני התאונהלפי המשטרה החוקרים הצליחו להגיע לצעירות בעקבות מידע וכמה פעולות חקירה שהתבצעו.

עו"ד חיים אברג'יל, שמייצג את טסמה, סיפר השבוע בשיחה עם החדשות Online מה אמר החשוד לאחר התאונה. "הוא אמר לי: 'הייתי בדרך הביתה, הגעתי לכיכר מלכי ישראל והאוטו החליק עלה על אי תנועה ופגע במשפחה, כנראה מכתם שמן או שהכביש היה רטוב".