דקות לפני התאונה - מבלה בפאב: שבוע אחרי התאונה בקריית גת בה נדרסו ארבעת בני משפחת יאלמורק, נחשף הערב (ראשון) תיעוד ממצלמות הפאב בו בילה הנהג הדורס שי טסמה שחשוד כי נהג תחת השפעת אלכוהול. בתיעוד ממצלמות האבטחה נראה טסמה יושב בפאב, מרים בקבוק אלכוהול ושותה ממנו, ובהמשך קם ממקומו כשהבקבוק בידו. מיד לאחר מכן נראה טסמה נכנס לרכבו ומתחיל בנסיעה שבמהלכה עתידה להתרחש התאונה הקטלנית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר הוגש לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד טסמה שמייחס לו עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות בלתי סבירה, סטייה מנתיב, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בקלות ראש וגרימת תאונה. מהאישומים עולה כי לאחר התאונה ניסה טסמה להימלט, אך עוברי אורח עצרו בעדו.

הארכת מעצר לשי טסמה החשוד בדריסה בקריית גת (צילום: החדשות )
שי טסמה, הנאשם בדריסה בקריית גת | צילום: החדשות

עוד עולה מתיק החקירה כי החשוד נהג ברכבו ברשלנות וזאת לאחר שצרך אלכוהול רב טרם עלייתו למושב הנהג. במהלך נהיגתו, בהגיעו לכיכר, איבד שליטה על רכבו, עלה על המדרכה, פגע בארבעת בני המשפחה וגרם להם חבלות קשות. חלקם מבני המשפחה פונו במסוק לבית החולים סורוקה בשל חומרת פציעתם. מצבו של האב עדיין קשה.

"יכול היה להסתיים במוות"

מהמשטרה נמסר כי "מדובר במקרה חמור בו נהג רכב עושה לעצמו דין ונוהג על אף שצרך כמות בלתי מוגבלת של משקאות אלכוהוליים, נוהג בקלות דעת, מאבד שליטה על רכבו ואז פוגע בבני משפחה שיצאו לטייל להנאתם. מקרה שכזה יכול היה להסתיים במותם של אזרחים תמימים".

זירת התאונה בקריית גת (צילום: משטרת ישראל)
זירת תאונת הדרכים בקריית גת | צילום: משטרת ישראל

הדריסה אירעה בכיכר הרחובות מלכי ישראל ושד' צה"ל בקריית גת. במסגרת החקירה הראשונית של המשטרה בוצעה לנהג בדיקה להימצאות אלכוהול בגופו שהניבה תוצאה של 1,450 מיקרוגרם - פי 29 מהמותר בחוק לנהג צעיר. בהמשך לכך, הנהג שהועבר לחקירה בתחנת המשטרה סירב לבצע בדיקת אלכוהול במכשיר ה"ינשוף".