רופא מאזור הדרום ובנו נעצרו אמש (שלישי) בתום חקירה סמויה בחשד ששיווקו בחמש השנים האחרונות תרופות החשודות כנרקוטיות ותרופות המוגדרות כסם מסוכן לפי פקודת הסמים. החקירה נגד השניים החלה בעקבות מידע שהגיע מהרשויות בארה"ב ועולה כי ההכנסות שלהם עמדו על כמעט 3 מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פעילות החקירה המשולבת של רשות המסים, היחידה מרכזית במשטרת ישראל ומשרד הבריאות חשפה את ההברחה השיטתית של התרופות מישראל לארה"ב בידי השניים. עוד עלה מהחקירה כי השניים ביצעו שורה של עבירות על פקודת המכס, הלבנת הון, פקודת הרוקחים ופקודת הסמים המסוכנים.

על פי החשד, הרופא מאזור הדרום ובנו שיווקו דרך אתר אינטרנט שהקימו את התרופות ואנשים מרחבי העולם הזמינו את תרופות מבלי שהיה להם מרשם חוקי. את המרשמים הפיק הרופא החשוד דרך הרשת, תוך שימוש בשמו ושם של רופא אחר. במקביל הסמים נרכשו על ידי הרופא החשוד ובנו בבתי מרקחת בארץ, נארזו ונשלחו לחו"ל באריזות תחת הטענה כי מדובר "בדוגמאות".

רופא מהדרום חשוד בהברחת תרופות מסוכנות לחו"ל עם בנ (צילום: רשות המיסים)
רופא מהדרום חשוד בהברחת תרופות מסוכנות לחו"ל עם בנו | צילום: רשות המיסים

מהחקירה עולה כי החשודים ביצעו אלפי משלוחים של התרופות המסוכנות כשרק בחודש האחרון נתפסו למעלה מ-10 משלוחי כאלו שיועדו ליצוא לחו"ל. על פי החשד, סך ההכנסות מפעילות זו עומד על כ-2.8 מיליון שקלים שלא דווח לרשות מסים.

החקירה הסמויה החלה בעקבות מידע שהגיע למשטרה מהרשויות בארה"ב בדבר חבילות שיוצאו מישראל ומכילות תרופות נרקוטיות. אמש הפכה החקירה לגלויה וחיפושים נערכו בבתי החשודים, נתפסו תרופות, כסף ומסמכים רבים המחזקים את החשדות נגדם. הם מסרו גרסתם וקשרו עצמם לחשדות נגדם, ושוחררו בתנאים מגבילים בפני קצין משטרה.