"החשש הוא מוגזם", אומר היום (ראשון) פרויקטור הקורונה לשעבר, פרופ' רוני גמזו, על התרחישים שמציגים בכירים במשרד הבריאות. בפאנל בוועידת המשפיעים קרא גמזו לפתוח את המשק יותר, לאפשר לתלמידי הכיתות לשוב ללמידה רבה יותר בבתי הספר, ולהתמקד בכלכלה. "אני מבין את המורכבות, אבל הפוקוס צריך להיות כלכלה-חברה-התעצמות. היעד העיקרי שלנו הושג בחיסונים, והייתי רוצה לראות יותר תשומת לב לתוכנית כלכלית נרחבת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראיונות נוספים בוועידת המשפיעים 2021:

>> ריאיון עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "יותר חשוב להזיז את נתניהו"

>> אילנה דיין ועמית סגל בוועידת המשפיעים של N12

>> יו"ר מרצ ניצן הורוביץ: "ישראל צריכה להפסיק את ההתנחלויות"

גמזו הבהיר כי הוא לא חושש מהווריאנטים ומהמוטציות וכי החיסון עמיד גם בפניהם. "אין תופעה עולמית של מחלה מחודשת. צריך לתת שאפו לציבור, אפילו לגילי 40 פלוס שנמצאים באחוזים גבוהים של חיסון. עכשיו צריך לתת למשק, לכולם - את התמורה. לא היה צריך גם להביע התנגדות לפעימה השלישית". 

לעומתו, גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא תל השומר, דיברה במונחים שמרניים יותר וקראה לממשלה להיזהר עם פתיחת המשק. "לא חושבת שאפשר לפתוח יותר מאיך שפתחנו הבוקר. ילדים לא מתחסנים והם יכולים להדביק. התחלואה הולכת ועולה ויש זנים חדשים. צריך לזכור שבמדינת ישראל גם לא מצליחים לאכוף ולכן צריך להיות יותר פיקוח". 

טיפול נמרץ, קורונה (צילום: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com)
צילום: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

בנוגע לפסח ולאיום על סגר בימי החג, אמר בפאנל מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב, כי הוא מסכים שלא דרוש סגר משום שאנחנו "נאבד את הציבור". לדבריו, הציבור יצביע ברגליים משום שהמציאות השתנתה. 

"אנחנו צריכים להיות זהירים בפתיחת המשק", אמר בר סימן טוב. "אנחנו צריכים לפתוח את החינוך בצורה בטוחה. הווירוס הזה נותן לנו אחת לכמה זמן פרק בענווה ובכמה אנחנו לא מבינים".

לדברים על פסח הסכים גם מנכ"ל בית החולים הדסה, זאב רוטשטיין: "אנשים צריכים ללמוד מההיסטוריה של עצמם. את פורים לא הצלחנו למנוע. לא רק אצל חרדים גם אצל חילונים ואפילו במגזר. הגענו לחיסון העדר, אנחנו יכולים להסתפק בפחות כדי לבלום את המגפה. צריך לחזור לחיים לצד הקורונה".