הותר לפרסום: העיתונאי והטייס ד"ר ראובן פדהצור הוא האיש שנהרג בתאונת דרכים סמוך למחלף קיסריה. פדהצור עצר על השול של כביש החוף, אז פגע בו רכב במהירות גבוהה. צוות רפואי של מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה אירעה סמוך לשעה 23:00 בלילה, בכביש החוף לכיוון דרום סמוך למחלף קיסריה. פדהצור רכב על האופנוע שלו, ולאחר שעצר בצד הדרך רכב שחלף בכביש המהיר פגע בו. אנשי מגן דוד אדום שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה הקשה.

פדהצור, בן 65 במותו, היה עיתונאי בעיתון הארץ ובגלי צה"ל ובמקביל שימש כטייס מסחרי בחברת התעופה ארקיע. הוא התגייס לחיל האוויר, סיים קורס טיס בהצלחה ושירת כטייס קרב.

לאחר שחרורו החל בקריירה אקדמאית בתחום הביטחון. הוא כתב דוקטורט במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב על מדיניות הביטחון של ממשלת אשכול, ובמקביל לימד בתכנית ללימודי ביטחון באוניברסיטה.

תאונת שרשרת קטלנית. ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה, אמש | צילום: חדשות 2

הגיש תכנית בגלי צה"ל וכתב ב"הארץ"

במקביל לעבודתו האקדמית פדהצור שימש כעיתונאי, והוא כתב על נושאי ביטחון בעיתון הארץ והיה בין מגישי תכנית "רצועת הביטחון" בגלי צה"ל. טרם נמסרה הודעה על מועד הלוויתו.

הנהג הפוגע סיפר לשוטרים שהוא ראה את הרוכב נוסע לפניו, כשלפתע הוא ירד לשול הדרך, עצר את האופנוע ומייד לאחר מכן הרוכב עלה בפתאומיות על הכביש בלי שהייתה לנהג יכולת לבלום. את הגרסה של הנהג חוקרי משטרה של אגף התנועה מנסים לאמת או להפריך, כשבין היתר הם בודקים את האיכון הטלפוני של הנהג ובודקים האם בזמן הנסיעה הוא השתמש בטלפון הנייד. במקביל, השוטרים אספו ראיות מזירת התאונה.

אדם מילר, פראמדיק של מגן דוד אדום לחדשות 2 Online על שמצא בזירת התאונה: "על הנתיב הימני בכביש החוף שכב גבר בן 60 שנפגע מרכב. כשהגענו הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק או נשימה וסבל מפגיעה רב מערכתית. מיד כשהגענו ביצענו בו פעולות החייאה אך לצערנו קבענו את מותו מכוון שהפציעות שלו היו קשות מאוד".