תאונת שרשרת קטלנית. ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה, אמש | צילום: חדשות 2

שני הרוגים בתאונות דרכים עם סיום ארוחת החג: רוכב אופנוע נהרג בכביש החוף, מדרום למחלף קיסריה, מפגיעת רכב בעת שעצר לצד הדרך. הרוכב נהרג במקום. בכביש חוצה ישראל, הולך רגל נהרג במחלף שורק מפגיעת רכב. שני נוסעי הרכב נפצעו קל. המשטרה חוקרת את נסיבות התרחשות שתי התאונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הראשון התרחש סמוך לשעה 23:00 בלילה בכביש 2 לכיוון דרום, בשעה העמוסה עם חזרת ישראלים רבים מארוחת ליל הסדר בחזרה לבתיהם. רוכב אופנוע, גבר בן 60 ממרכז הארץ, עצר בשול הדרך בצד ימין, אז נהג רכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו.

בעקבות התאונה נסגר אחד משני נתיבי התנועה בכביש, ועומס כבד הורגש בו לאורך שעות ארוכות, וזאת בנוסף לעומס שכבר היה קיים בכבישים רבים ברחבי הארץ עם סיום ארוחת ליל הסדר. המשטרה הכווינה נהגים לכביש חוצה ישראל ולכביש ארבע במקום כביש החוף.

הנהג הפוגע סיפר לשוטרים שהוא ראה את הרוכב נוסע לפניו, כשלפתע הוא ירד לשול הדרך, עצר את האופנוע ומייד לאחר מכן הרוכב עלה בפתאומיות על הכביש בלי שהייתה לנהג יכולת לבלום. את הגרסה של הנהג חוקרי משטרה של אגף התנועה מנסים לאמת או להפריך, כשבין היתר הם בודקים את האיכון הטלפוני של הנהג ובודקים האם בזמן הנסיעה הוא השתמש בטלפון הנייד. במקביל, השוטרים אספו ראיות מזירת התאונה.

הולך רגל נהרג מפגיעת רכב בכביש חוצה ישראל

אדם מילר, פראמדיק של מגן דוד אדום לחדשות 2 Online על שמצא בזירת התאונה: "על הנתיב הימני בכביש החוף שכב גבר בן 60 שנפגע מרכב. כשהגענו הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק או נשימה וסבל מפגיעה רב מערכתית. מיד כשהגענו ביצענו בו פעולות החייאה אך לצערנו קבענו את מותו מכוון שהפציעות שלו היו קשות מאוד".

התאונה השנייה התרחשה סמוך לשעה 1 אחר חצות, בכביש חוצה ישראל. הולך רגל בן 30 נהרג מפגיעת רכב סמוך למחלף שורק. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו. ברכב הפוגע נפצעו עוד שני בני אדם, גבר ואישה, באורח קל. שניהם פונו לבית החולים קפלן ברחובות. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע.

פראמדיק מד"א הנרי זערור תיאר את שראה: "בשול הכביש שכב צעיר בן 30 מחוסר הכרה, עם פגיעה קשה. אזרח שהיה במקום סיפר כי הוא נפגע מרכב חולף. בעקבות הפציעות שלו ולמרות ניסיונות החייאה נאלצו לקבוע את מותו. הרכב הפוגע נפגע משני כלי רכב נוספים וכתוצאה מהתאונה נפגעו עוד שני בני אדם, אחד מהם ילד, באורח קל. הם טופלו במקום ופונו בהמשך לבית החולים קפלן ברחובות".