משפחת שליט מאוכזבת וכואבת. העסקה להשבת בנם התפוצצה, ואמש הם החליטו - עוזבים את מאהל המחאה וחוזרים הביתה, להיאבק מרחוק. לא לפני שיציינו במאהל ביום שבת הקרוב את יום האלף לשבי בנם גלעד.

"ביום שבת, יום האלף לחטיפתו של גלעד, אנחנו עוזבים את המאהל וחוזרים הביתה, למצפה הילה, מאוכזבים וכואבים", אמר אמש נועם שליט, אביו של החייל החטוף, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס במאהל המחאה. אשתו אביבה ובנם יואל, שבימים האחרונים שהו עם נועם במאהל, לא נכחו במקום בעת מסיבת העיתונאים.

"במשך כמעט אלף ימים אפשרנו לראש הממשלה ולממשלה לעשות הכל כדי להחזיר את גלעד", אמר שליט בכאב. "הם נכשלו, לצערנו. לפני עשרה ימים עלינו לכאן כי הרגשנו שחלון הזמן נסגר. קיווינו שאולמרט ינצל את ימיו האחרונים בתפקיד כדי להחזיר את גלעד הביתה, אבל לצערי, התבדנו".

שליט מטיל את האחריות לכישלון המשא ומתן להשבת בנו על ראש הממשלה. "במשמרתו של אולמרט גלעד נפל בשבי, ועליו היה להחזירו הביתה", קבע. "אנו מבינים שחלון ההזדמנויות נסגר. בשבת אנחנו חוזרים הביתה - ולא נותר לנו אלא לקוות לנס".

אלפי מבקרים במאהל שליט

גם אתמול, לכל אורכו, קיבלו הוריו של שליט, נועם ואביבה, מבקרים רבים שביקשו להביע הזדהות עם הסבל שחווה המשפחה בשלוש השנים האחרונות. שליט הודה לאלפי האזרחים שהגיעו למאהל והביעו תמיכה במאבק המשפחה. "אביבה ואני מעבירים חיבוק של תודה לרבבות האנשים", אמר הערב.

משפחת שליט במאהל המחאה (יוסי זילברמן) (צילום: יוסי זילברמן)
משפחת שליט במאהל, השבוע | צילום: יוסי זילברמן

מוקדם יותר אתמול התייחס נועם שליט להודעתו של ראש הממשלה על כישלון המגעים לשחרורו של גלעד. "היה לראש הממשלה הרבה זמן לחשוב על חלופות, והגיע הזמן לסיים את זה ללא הסברים", אמר אביו של החייל השבוי באוהל המחאה. "לפי הדברים אתמול, יש חשש שהוא מודה בכישלון ומרים ידיים. אני מקווה שזה לא כך".

בני משפחת שליט התכנסו אתמול בצהריים במלון "מלכים" בבירה יחד עם ראשי מטה המאבק לשחרור גלעד, על מנת לדון בהמשך צעדיהם. במטה התלבטו האם להישאר באוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, או לחזור לבית המשפחה במצפה הילה ולנהל משם את המאמצים לשחרור גלעד. הערב, כבר ברור, ההחלטה להתקפל משם נפלה.

פיצוץ במו"מ - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: גלעד שליט

דנה אולמרט "גויסה" למאבק

אולמרט: לא נכנע לתכתיבי חמאס

אכזבה: חמאס הקשיח עמדות, העסקה נכשלה

הממשלה החליטה: לחץ על החמאס

 

חמאס: המו"מ לא נכשל בגללנו