הטרגדיה של משפחת אליאס-שכטר: אתמול נרצח איתי אליאס שכטר, בן 26 מאשקלון, בירייה בקוסטה ריקה במהלך שוד שבוצע בחדר המלון שלו ושל אחיו. היום נוספים פרטים חדשים לסיפור הכואב, לאחר שהתברר כי איתי תכנן לקצר את הטיול בחו"ל ולשוב ארצה כבר בספטמבר הקרוב.

התכנון המקורי של איתי היה לטייל עד ינואר, אך הוא החליט לחזור כמה חודשים קודם לכן כדי לעבור לגור עם חברתו, מורן רוטמיאן. "דיברתי איתו בשבע וחצי בערב", סיפרה היום מורן לחדשות 2.

"כבר לפני שבועיים בערך הוא סיפר לי שהוא מקצר את הטיול וחוזר לפה בספטמבר. אז גם דיברנו על זה, וזה משהו שמאוד שימח אותנו", הוסיפה החברה בכאב. גופתו של איתי עדיין נמצאת בקוסטה ריקה, וגם אחיו ממתין שם לסידורים לחזרה ארצה. לפי ההערכות, איתי מת מאיבוד דם רב - מפני שלאמבולנס שהזעיק האח לקח זמן רב, אולי רב מדי, להגיע למקום.

אמם של השניים, מירי שכטר, אמרה היום כי מתרחיש אימים כזה בדיוק היא חששה לאורך כל הטיול. "חששתי בדיוק ממה שקרה. אני לא יודעת איך להסביר את זה. כל הזמן אמרתי לו 'תיזהר מרוצחים, תיזהר משודדים. תיתן את הכול'".

איתי אליאס ההרוג בדרום אמריקה (צילום: חדשות 2)
מורן ואיתי. רצח מיותר בקוסטה ריקה | צילום: חדשות 2

"הוא אמר לי 'אמא אני חכם, אני אשמור על החיים שלי'. מזה בדיוק חששתי. לא יכולתי לעצור אותו, הוא כל כך רצה", הוסיפה שכטר. "לא יכולתי לחיות עם התחושה שאני עצרתי. הוא אמר לי: 'זה הטיול של החיים שלי. אני רוצה להמשיך את הלימודים שלי, אני אמצא עבודה בקלות, את מכירה אותי, אמא, אל תעצרי אותי'. מה עוד יכולתי להגיד לילד שאמר לי ככה?".

החברים נפלו קורבן לתרגיל עוקץ של שודדים מקומיים

איתי אליאס שכטר, תושב אשקלון, נרצח כאמור אמש במהלך שוד בקוסטה ריקה. הרצח אירע לאחר שהחבורה נפלה קורבן לתרגיל עוקץ בידי מקומיים, במהלך טיול אליו יצא איתי עם אחיו וארבעה חברים נוספים.

השישה טיילו בעיר חאקו, הנמצאת במרחק שעתיים נסיעה מעיר הבירה סאן חוזה. בסוף היום חיפשו החברים פונדק דרכים להניח בו את הראש, אך אף אחד מהשישה לא צפה את הסוף העגום של הערב. "הם נפלו בפח של המקומיים שם", סיפרה לחדשות 2 טלי - דודתו של איתי. "הם פיתו אותם ואז שדדו אותם".

"לאחר שהתפצלו לחדרים, הגיעו שתי קולומביאניות לחדר של איתי, שהיה עם שני חברים נוספים והחלו לפתות אותם", סיפרה הדודה. "ברגע שהן הצליחו להסיח את דעתם, נכנס השודד ואיים עליהם שיתנו להם את כל רכושם".

צעיר שנרצח בקוסטה ריקה איתי אליאס - באדיבות המשפחה (צילום: באדיבות המשפחה)
איתי אליאס שכטר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

איתי וחבריו לא התווכחו עם השודד ונתנו לו את כל הכסף שהיה ברשותם, את המצלמה וגם את הדרכון. "בשלב מסויים איתי חשב למשוך בחזרה את הדרכון כיוון שחשש שבלעדיו לא יוכל לשוב לארץ", הוסיפה טלי, "ברגע הזה, שלף השודד אקדח, ירה באיתי ונמלט".

איתי שתת דם במשך שעות בזרועות אחיו

עדי, אחיו של איתי ששהה בחדר הסמוך, שמע את קולות הירי ורץ לחדרו של אחיו, שם מצא אותו שותת דם. "הם ניסו להזעיק עזרה אבל אף אחד לא הגיע לעזור להם", ציינה טלי בצער. "הוא שכב שם קרוב לחמש שעות כשהוא מדמם בזרועותיו של אחיו".

"מדובר בילדים טובים, איתי היה בחור כל כך טוב. הוא היה גאון מחשבים, החתימו אותו על חוזה עבודה בחברת היי טק עוד לפני שנסע", סיפרה דודתו בכאב. "אני בטוחה שהוא לא ידע איך להתנהג שם, כמו שהרבה נערים לא יודעים. הם בסך הכל נערים תמימים שחשבו שהם גיבורים".

המשטרה המקומית החליטה לסגור את התיק

המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע ויצרה קשר עם נציגי משרד החוץ שהודיעו הערב למשפחתו של איתי על מותו של בנם. לפי המידע שמצוי בידי המשפחה, המשטרה החליטה לסגור את התיק לאחר יום אחד בלבד של חקירה. במקביל החל משרד החוץ בהליך להטסת הגופה ארצה.  

"אנו צופים שגופתו תועבר בעוד יומיים עד שלושה", נמסר ממשרד החוץ. "בדרך כלל במקרים כאלה במסגרת החקירה, מבוצעת גם נתיחה שלאחר המוות. לאחר שיושלם התהליך, תוטס גופתו לקבורה בארץ".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?