כמעט שבועיים חלפו מאז אותו יום נורא שבו הילדות אביגיל ויעל מתו מהרעלה כתוצאה מהדברה בבית משפחת גרוס בירושלים, והאחים מיכאל (5) ויצחק (7) הורדמו כשהם בסכנת חיים. הבוקר (ב') העניקו הבנים הקטנים סיבה לאופטימיות עבור הוריהם, כשיצאו מהטיפול הנמרץ, ועברו למחלקה. "אפשר לקרוא לזה נס", אומר אביהם לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחד יוצא על הרגליים מטיפול נמרץ, והשני בעזרת השם, אנחנו מקווים שבימים הקרובים יתחזק וגם כן יחזור לעצמו", אומר שמעון האב, שעבורו מדובר בסיבה ראשונה להרים את הראש בזמן שחלף מאז האסון. "אנחנו מודים לבורא עולם ולעם ישראל על התפילות".

שמעון התהלך היום במחלקה וצפה בבנים ששיפור דרמטי חל במצבם. הם הסתובבו ברחבי המחלקה, ואף ניגנו על נבל יחד עם קרובי המשפחה הרבים שממשיכים לפקוד את בית החולים.

חיים חדשים, האחים גרוס
חיים חדשים, האחים גרוס | צילום:

למרות השמחה, לא הצליח האב להתנתק מאירועי אותו יום קשה. התקשה למחוק את הזיכרון של ההקאות הבלתי פוסקות, ההידרדרות המהירה במצבם של הילדים והטלפון שהגיע מבית החולים שניידר שקרא לעלות בדחיפות לירושלים את מכונת ה-ECMO, שהצילה את חיי הבנים. "בית החולים שערי צדק קיבלו את ההחלטות הנכונות ברגעים הנכונים", הוא אומר.

אביגיל ויעל גרוס ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
האחיות יעל ואביגיל ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"ראינו את הצעדים הראשונים והתרגשנו"

הסבתות, ציפורה גרוס ורחל אנגהארט, גם הן עומדות בצד ולא מאמינות לשיפור הדרמטי שחל בימים האחרונים. "כשראינו את הצעדים הראשונים, מה שכל כך טריוויאלי ביום יום, זה כל כך מרגש, אחרי כאלה אירועים", הן אומרות.

ד"ר עובדי דגן, מנהל טיפול נמרץ לב במרכז לרפואת ילדים בבית החולים שניידר אומר כי ניתן להעריך שהבנים ישובו לביתם בתקופה הקרובה. "זה נראה תהליך של שבועות ולא יותר מזה", הוא מרגיע.