התינוק פונה במצב אנוש. זירת התאונה (צילום: חדשות 2)
התינוק פונה במצב אנוש. זירת התאונה | צילום: חדשות 2

פעוט כבן שנתיים נהרג מפגיעת רכב בירושלים: הפעוט נדרס על ידי רכב ונחבל בראשו ברחוב בית הערבה בשכונת ארנונה בעיקר. צוותי מד"א ו"איחוד הצלה" הגיעו לזירה וביצעו בו החייאה במקום, ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בעיר תוך ביצוע פעולות החייאה מלאה, אך בבית החולים נקבע מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נסיבות התאונה טרם התבררו בשעה זו. מהמשטרה נמסר כי התאונה אירעה סמוך לגן ילדים, כאשר נהג רכב פרטי יצא מחנייה ופגע בפעוט, שיצא מהגן בליווי אביו. כוחות משטרה הגיעו למקום והחלו לגבות עדות מהנהג, שמכיר את משפחת הילד שנהרג.

שוקי בקר, חובש איחוד הצלה, סיפר: "הילד שנפגע מרכב סמוך לחנייה נחבל קשות בראשו ואיבד את ההכרה. ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות, ולאחר מכן פונה תוך כדי החייאה במצב אנוש לבית החולים. נסיבות התאונה נבדקות על ידי המשטרה". אבי צנווירט, פרמדיק מד"א, הוסיף כי "תוך זמן קצר מקבלת הדיווח הגענו לזירה ומצאנו פעוט כבן שנתיים כשהוא במצב אנוש, ומייד התחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות ופינוי לבית חולים". 

רחלי גולדבלט, דוברת המרכז הרפואי הדסה, מסרה כי "ליחידת הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם הגיע ילד כבן שנתיים בהחייאה. צוות הרופאים נלחם על חייו אך נאלץ לקבוע את מותו".

שני הרוגים בתאונות דרכים היום

קודם לתאונה בירושלים, נהרגו שני בני אדם בתאונות דרכים הבוקר. גבר בן 35 נהרג מפגיעת משאית, בעת שעצר את רכבו בצד הדרך בכביש חוצה שומרון, סמוך למחלף מורשה. בתאונה אחרת נהרגה הולכת רגל כתוצאה מפגיעת אוטובוס בתל אביב.

מדיווחים ראשוניים עולה כי הולכת הרגל, אישה בת 71, חצתה מעבר חצייה ברחוב משה דיין בעיר כשפגע בה אוטובוס שחלף בכביש. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פעלו בניסיון להחיות אותה, אולם נאלצו לקבוע את מותה במקום.

"כשהגענו, היא שכבה על הכביש בסמוך לאי תנועה", סיפרו לבנת בורשטיין ועידן הלל, פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת התאונה. "כונן אחר של מד"א שהיה באזור ניגש אליה מיד כדי להעניק לה סיוע. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. ביצענו פעולות החייאה שכללו עיסויים והנשמות אך הן לא הצליחו ובסוף קבענו את מותה". המשטרה פתחה בחקירה לבדיקות נסיבות התאונה.

יצא מהרכב - ונהרג

בכביש 5 נהרג נהג לאחר שעצר את מכוניתו בצד הדרך, ואף יצא ממנה כדי לטפל בתקלה ברכב. בשלב זה סטתה משאית מנתיב נסיעתה ופגעה בו.

כתוצאה מכך נלכד נהג הרכב הפרטי בין המשאית לבין מכוניתו שהתלקחה במהירות מאחר והכילה מערכת להנעה באמצעות גז. צוות מד"א החל בביצוע פעולות החייאה, אולם בסופו של דבר נאלץ לקבוע את מותו במקום.

בהתנגשות בין שני כלי הרכב נפצעו גם נהג המשאית ונוסע נוסף ששהה בה עמו. השניים פונו במצב קל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה לקבלת טיפול רפואי. יונתן הנדל, פרמדיק מד"א שהגיע למקום זמן קצר לאחר התאונה, סיפר כי הוא ואנשיו הבחינו מיד כי מדובר בתאונה קשה. "בגלל עוצמת ההתנגשות, הרכב שהונע באמצעות גז נשרף כליל", שיחזר. "לאחר שהאיש חולץ ניסינו לבצע בו פעולות החייאה אך פציעתו היתה קשה מאוד ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

הרכב הפרטי התלקח במהירות, כביש 5, הבוקר (צילום: כב"א מחוז מרכז)
הרכב הפרטי התלקח במהירות, כביש 5, הבוקר | צילום: כב"א מחוז מרכז