בוקר קטלני בכבישים: גבר בן 35 נהרג מפגיעת משאית, בעת שעצר את רכבו בצד הדרך בכביש חוצה שומרון, סמוך למחלף מורשה. בתאונה אחרת נהרגה הולכת רגל כתוצאה מפגיעת אוטובוס בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדיווחים ראשוניים עולה כי הולכת הרגל, אישה בת 71, חצתה מעבר חצייה ברחוב משה דיין בעיר כשפגע בה אוטובוס שחלף בכביש. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פעלו בניסיון להחיות אותה, אולם נאלצו לקבוע את מותה במקום.

"כשהגענו, היא שכבה על הכביש בסמוך לאי תנועה", סיפרו לבנת בורשטיין ועידן הלל, פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת התאונה. "כונן אחר של מד"א שהיה באזור ניגש אליה מיד כדי להעניק לה סיוע. היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא נשימה וללא דופק. ביצענו פעולות החייאה שכללו עיסויים והנשמות אך הן לא הצליחו ובסוף קבענו את מותה". המשטרה פתחה בחקירה לבדיקות נסיבות התאונה.

יצא מהרכב - ונהרג

בכביש 5 נהרג נהג לאחר שעצר את מכוניתו בצד הדרך, ואף יצא ממנה כדי לטפל בתקלה ברכב. בשלב זה סטתה משאית מנתיב נסיעתה ופגעה בו.

כתוצאה מכך נלכד נהג הרכב הפרטי בין המשאית לבין מכוניתו שהתלקחה במהירות מאחר והכילה מערכת להנעה באמצעות גז. צוות מד"א החל בביצוע פעולות החייאה, אולם בסופו של דבר נאלץ לקבוע את מותו במקום.

הרכב הפרטי התלקח במהירות, כביש 5, הבוקר (צילום: כב"א מחוז מרכז)
הרכב הפרטי התלקח במהירות, כביש 5, הבוקר | צילום: כב"א מחוז מרכז

בהתנגשות בין שני כלי הרכב נפצעו גם נהג המשאית ונוסע נוסף ששהה בה עמו. השניים פונו במצב קל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה לקבלת טיפול רפואי. יונתן הנדל, פרמדיק מד"א שהגיע למקום זמן קצר לאחר התאונה, סיפר כי הוא ואנשיו הבחינו מיד כי מדובר בתאונה קשה. "בגלל עוצמת ההתנגשות, הרכב שהונע באמצעות גז נשרף כליל", שיחזר. "לאחר שהאיש חולץ ניסינו לבצע בו פעולות החייאה אך פציעתו היתה קשה מאוד ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".