למרות שהמשטרה עדיין לא הותירה להם לחזור לביתם, חזרו היום חלק מתושבי עין הוד לבקר ביישוב שממנו נותרו בעיקר מבנים הרוסים, שחורים ומפויחים. לנגד עיניהם התגלה הרס מוחלט - הכל היה שרוף ומפורר, וכל מה שנותר להם היה לסייר בין ההריסות ולהיזכר איפה פעם היו מונחים הרהיטים, הטלוויזיה והפלייסטיישן.

מבט חטוף ביישוב מראה כי מספר קטן של בתים עדיין נותר ללא פגע, כשהאש מדלגת מעליהם ועוברת לבתים סמוכים. הנזק הגדול מורגש בעיקר במעטפת של היישוב ובמרכזה, ולעומת זאת, הצליחו הבתים באזורים המבודדים להינצל מאימת הלהבות.

"אנחנו נסתדר, כמו תמיד"

"אבא שלי התקשר אלי וסיפר לי מה קורה והוא אפילו ניסה לכבות בעצמו את האש. הוא נשאר לישון פה, למרות האיסור", אומר אחד הנערים שמתגוררים ביישוב למצלמת חדשות 2, בעודו מסייר בהריסות של הבית שפעם היווה עבורו קורת גג.

הבית, שבחלקו עדיין מעלה עשן, כבר לא מזכיר את מה שהיה פעם. החדרים נשרפו כליל, הגג קרס והמיטה כאילו שלא הייתה מעולם. מהטלוויזיה בחדרו של הנער נותר רק ממיר דיגיטלי שרוף שמזכיר את מה שהיה שם פעם.

"אנחנו עוד לא יודעים מה לעשות, אבל אנחנו נסתדר", אומר הנער למצלמות חדשות 2. "אנחנו תמיד מסתדרים", הוא מסכם, וממשיך לסייר בין ההריסות, מנסה לזהות את מה שעוד ניתן.

רוצים לקבל עוד עדכונים על הדליקה בכרמל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

41 הרוגים באסון הכרמל

2 אחים מעוספיא נעצרו בחשד לגרימת השריפה ברשלנות

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון

צפו: כבאי מדבר עם משפחתו מהאש

רואים את האור: החלה השתלטות על האש

הכירו את מטוס הכיבוי הרוסי הענק

"איילה הייתה הרוח החיה של הבית"

הישראלי הסקרן: מצלם ומפריע

כובתה האש במלון "יערות הכרמל"

בין ההרוגים בשריפה: אלעד בן ה-16

השריפה בכרמל: החיות נמלטו מהאש