החשודה בבית המשפט, ריקי עובדיה (צילום: חדשות 2)
החשודה בבית המשפט | צילום: חדשות 2

"לא היה שום כשל! אם היינו יודעים אתם לא חושבים שהיינו עושים משהו?" - כך אומר לחדשות 2 Online מנהל אגף הרווחה בעיריית קריית גת יהודה לגאמי, בתגובה ראשונה לטענות המשטרה על כך ששירותי הרווחה בעיר ידעו על מעללי האישה החשודה שקיימה יחסי מין עם יותר מ-100 קטינים בביתה, אך לא עשו דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ממה נראה לכם שאנחנו עשויים? ברגע שקיבלנו את המידע הזה אנחנו הובלנו את כל התהליך ונפגשנו עם ההורים וגם עם מנהלת בית הספר", הבהיר לגאמי. "עובדת שלי הייתה במשטרה וישבנו עם ההורים ועדכנו אותם. למה כולם יצאו עלינו? לא יודע. בדרך שלנו נעביר את כל המידע".

ראש אגף הרווחה הכחיש כי מישהו מאנשיו ידע על המקרים ואמר כי יש בעיה להעביר את כל המידע לציבור בשל חיסיון הטיפול. "אנחנו ממש לא ברמה של התגוננות ואני לא משחק משחקים של אגו כמו אחרים", אמר. "אני מוכן להוריד את הראש ולא להיעלב, אני יודע שפה היינו בסדר גמור".

בעיריית קריית גת אמרו היום כי החשודה ומשפחתה הגרעינית מטופלת מאז הגעתה לקריית גת כאם חד הורית לפני 7 שנים. לדבריהם, בתה של האישה מטופלת במסגרת חינוכית וזוכה לטיפול פרטני משולב. בעירייה אמרו עוד כי במשך השנים סירבה האישה ללכת למספר מסגרות שהוצעו לה ואף לוותה בידי עובדת סוציאלית פרטנית.

"במהלך שנים אלה לא התקבלה ברווחה אף לא תלונה אחת על יחסים אסורים על פי חוק. מתן הסעד לגברת נסב סביב ניסיונות עיקשים להביאה למוטב ולשפר כשירותה ההורית והאזרחית. גם תוך שיתוף פעולה עם משפחתה המורחבת", נכתב בתגובה.

אחותה של החשודה: "כולם ידעו שהיא הולכת עם ילדים"

עם זאת, על פי מקורבי החשודה וגורמים במערכת החינוך, בלשכת הרווחה ידעו על המעשים, אך לא פעלו מסיבה כלשהי. "התרענו כמה פעמים אבל הם עצמו עיניים", טענו.

אחותה של האישה סיפרה בריאיון ל"נכון להבוקר" בגלי צה"ל כי "היא לא חולה באיידס". גם היא מתחה ביקורת קשה על שירותי הרווחה, ואמרה: "אני מאוד כועסת על זה שהיא הלכה עם ילדים קטנים, ואני מבינה גם את ההורים. אבל איפה הייתה הרווחה חמש שנים? איך היא לא שמעה? חמש שנים הבחורה הזו זקוקה לטיפולים והרווחה לא אמרה שום דבר. כולם ידעו שהיא הולכת עם ילדים".

מאיר כהן. ארכיון (צילום: משרד הרווחה, חדשות)
שר הרווחה כהן | צילום: משרד הרווחה, חדשות

שר הרווחה פתח בבדיקה: "מריח כמו כישלון"

שר הרווחה מאיר כהן הודיע היום כי הוא בוחן את התנהלות גורמי הרווחה ויקבל לידיו דוח מפורט לגבי טיפול הרשויות במקרה. "זהו מקרה מזעזע שמריח כמו כישלון מערכתי המצריך בדיקה מעמיקה בנוגע לחלקה של הרווחה בנושא", הדגיש השר כהן. "אני אקיים פגישה עם מנכ"ל המשרד יוסי סילמן, ומה שנידרש אליו כדי לסייע לחקירה - נעשה".

ח"כ יפעת קריב (יש עתיד) הגישה בקשה לדיון מהיר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בנוגע לטענות על התעלמות רשויות הרווחה בפרשה. "מדובר בעוד מקרה מזעזע שכבר מזמן הפך לתופעה חברתית נפוצה", אמרה ח"כ קריב. "כולנו חייבים לשאול את עצמנו איך קורה שמאות תלמידים נפגשים עם אשה אחת לאורך תקופה, יש מי שיודע ואף אחד לא מדבר. זו תופעה מסוכנת שצריך לעקור מהשורש. במקרה זה מדובר בקטינים והטיפול חייב להיות גם במישור החינוכי והפסיכולוגי, אך גם במישור הבריאותי".

עו"ד בני זיתוני, פרקליטהּ של החשודה, ביקש מבית המשפט לבדוק שהחקירה של המשטרה לא מתמקדת רק בהיותה של האישה חשודה בעבירה אלא היותה, לטענתו, קורבן לעבירות שבוצעו במשך תקופה ארוכה. "העניין היה ידוע לרשויות ומאוד יכול להיות שגם להורים", ציין זיתוני. "לכן חשוב לבדוק למה אף אחד לא פעל".

במשך שנים היא הייתה מוכרת לרווחה בקרית גת ועל כן גם נלקחה ממנה בתה. לדברי מקורביה, קיים "כשל של ממש" בטיפול בה. בשל התרחבות הפרשה, מפקד מחוז הדרום במשטרה הקים צוות חקירה מיוחד שיטפל בחקירה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv