יש כאלה שלמרבה הצער לומדים לקח רק בדרך הקשה: נער בן 16 נפל אמש מגג בית ספר בשדרות ונפצע קשה כששיחק עם חבריו בקפיצה בין גגות. אותו הנער כבר עוכב בעבר לחקירה על ידי המשטרה והוזהר מהסכנה שבשעשוע שהוא וחבריו מצאו לעצמם.

הנער וחבריו נכנסו לחצר בית הספר מקיף שדרות לשחק בין גגות בית ספר. שער בית הספר היה פתוח מכיוון שבמקום מגרש ספורט שמשמש את התושבים אחרי שעות הלימודים. באותה השעה נערכה בתוך בית הספר ישיבה בה הייתה נוכחת גם מנהלת בית הספר.

הילד נפל במהלך המשחק המסוכן, ופונה על ידי צוות של מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע. סגן מנהל בית החולים פרופסור יוחנן פייזר העריך כי הנער נפל מגובה של כ-10 עד 12 מטרים. "הוא נחבל בראשו", אמר. "יש לו שבר בגולגולת, יש לו חבלה בחזה והוא מאושפז במחלקה לכירורגיית ילדים בהכרה מלאה. כמה זמן הוא עוד יישאר - נדע רק בהמשך". בבית החולים הבהירו כי הנער יצא מסכנת חיים.

המנהלת הזמינה אמבונלס

"הילד עוכב לפני כחצי שנה על מקרה דומה והוזהר", אמרו לחדשות 2 באינטרנט בעיריית שדרות. "מנהלת אגף החינוך עודכנה בנוגע למקרה". מנהלת בית הספר והגורמים שהיו איתה בישיבה בתוך המוסד שמעו מיד על המקרה והם שהזמינו את האמבולנס. גם אביו של הנער הגיע למקום ממיד כששמע על הטרגדיה.

המשחק הקטלני המכונה "פארקור" כולל בעיקר קפיצות בין גגות רחוקים וגבוהים. בסוף השנה שעברה נרשם בישראל גל של מקרים דומים. בחודש ספטמבר נפצע נער קשה בראש העין וחברו נפצע קל, לאחר ששיחקו את המשחק. לאחר מכן הם אמרו: "הושפענו מפרסומת בטלוויזיה".

זמן לא רב לאחר מכן, בחודש אוקטובר, התרחשו שני מקרים דומים ובהם צעיר אחד נהרג באשדוד שעה ששיחק עם חבריו ב"פארקור", ונער נוסף נפצע קשה כשקפץ מגג בית כנסת באשקלון

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?