אמש התקיימה הפגנה גדולה של תושבי שכונת התקווה כנגד המסתננים מאפריקה. הבוקר, חששו אותם מסתננים לצאת לרחוב ולקניות בשוק, מחשש שמא התושבים היהודים בשכונה יפגעו בהם. המסתננים ניסו להנמיך פרופיל, אך מיד הותקפו מילולית על ידי הרוכלים והישראלים הגרים בשכונה.

"אתה יהודי? אם לא אז תלך מאיפה שבאת - מה באת לכאן?", צעק אחד האנשים על תושב סודני. "הרבה כמוכם גונבים ארנקים, כסף ואופניים. אין ילד בשכונה שלא גנבו לו את האופניים מתחת לבית", הוסיפו לצעוק ולטעון נגדם. וכאשר מציעים לאדם אחר פיתרון, הוא ממהר לדחות אותו. "זה לא גזענות, אבל אין לנו מה להשאיר אותם פה. הם לא יעשו צבא".

"ישראל הוקמה על ידי פליטים"

מי שהוסיף לטענות הרבות נגדם, היה מפכ"ל המשטרה דודי כהן שסיפר על נתוני הפשיעה העולים בקרב המסתננים. "מעבר לסוגיה הלאומית והדמוגרפית, למסתננים של מאפייני פשיעה ייחודיים", אמר רנ"צ כהן. "בנוסף למאפייני הפשיעה של צריכת סמים ואלכוהול בכמויות גדולות, יש להם גם חלק במעשי פשיעה חמורה בהם רצח ואונס, כפי שהתבשרנו וראינו בשבועות האחרונים", אמר המפכ"ל.

מי שכן מנסה למצוא פתרון, הוא ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי. ח"כ בן ארי מציע להעביר את כל הפליטים לדירות ולמחסנים בצפון העיר, ואף הודיע על כך לתושבים בהודעה טלפונית שהעביר הערב. " הצעות לסיוע בקליטה מידע על דירות חדרים ומחסנים להשכרה יתקבלו בברכה", לשון ההודעה.

סאעדאדלין אברהים, יו"ר עמותת בני דרפור בישראל ותושב שכונת התקווה, ניסה לסכם את המאורעות האחרונים וההפגנות, והעלה תהיה שאולי תגרום לחלקנו מחשבה. "אני מפחד ודואג. אנשים שכחו מאיפה הם באו כי ישראל זו מדינה של פליטים", אמר.

רה"מ נתניהו: "לא לנהוג באלימות כלפי המסתננים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק