"מסתננים - לא אצלנו": מאות מתושבי שכונת התקווה ושכונות נוספות בדרום תל אביב הפגינו היום נגד מה שהם מכנים "שינוי בצביון השכונה", הנובע ממגורים של מהגרי עבודה רבים במקום. התושבים קוראים לממשלה לטפל בנושא, או לחילופין להעביר את מהגרי העבודה גם לשכונות הצפוניות.

ההפגנה התקיימה בפתח השוק בשכונת התקווה. הטענות העיקריות שנשמעו הן על כך שהעובדים הזרים מעלים את רמת הפשיעה בשכונות ותופסים את מקומות העבודה והדיור. "הממשלה הפקירה אותנו. כיום יש בתל אביב 35 אלף מסתננים ורובם מתגוררים בדרום", אמר יוזם המאבק שלמה מסלוואה. "הדבר פוגע במערכת החינוך, באיכות הסביבה ובביטחון האישי. ילידם וקשישים חוששים לצאת בשעות הערב מבתיהם", הוסיף מסלוואה.

למפגינים חשוב להבהיר כי לא מדובר בגזענות. "אנחנו לא נגד מסתננים, יש לנו בעיה עם העובדה שכל כך הרבה תושבים הגיעו לשכונות שפשוט לא מסוגלות לאכלס אותם", הסביר מסלוואה. "ממשלת ישראל אומרת כבר שנים שהיא מטפלת בדברים, ובפועל לא נעשה דבר", הוא הוסיף.

"אנשי השכונה טעונים וחייבים להבין אותם, אנחנו לא יכולים לספוג את הכל. תושבי השכונות הצפוניות רוצים שהמהגרים יעבדו אצלם בבית ואת כל הצרות שישאירו בדרום", סיכם יוזם המאבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק