תשע שעות לאחר שקיבלו בני משפחתו של אבי כהן את הבשורה המרה על כך שהוא מת מוות מוחי, נמסר הערב מבית החולים איכילוב מתל אביב כי קרוביו של כהן החליטו שלא לנתקו מהמכשירים, להמשיך בטיפול הנשימתי ונכון לעכשיו - לא לתרום את איבריו.

לאחר התלבטויות רבות ומסע שיכנועים לילי של אנשי דת, שהפצירו בבן תמיר לא לחתום על תרומת איברים משום שהוא מונע אפשרות לנס, החליטה המשפחה לא לנתק אותו ממכשרי ההחייאה עד שלבו יפסיק לפעום.

מוקדם יותר הערב שוחח קרוביו עם הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, והתייעצו עמו לגבי תרומת איבריו של כדורגלן העבר, שהיה חתום על כרטיס אדי. עמאר התיר את התרומה.

תמיר: אבא נפטר

היום, שמונה ימים אחרי התאונה בה נפצע אנושות הגיעה הבשורה המרה: הרופאים קבעו כי שחקן הכדורגל לשעבר נמצא במצב של מוות מוחי.

משפחתו של כהן קיימה הערב מסיבת עיתונאים קצרה, אותה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט. "לצערנו הרב, הוועדה ממשרד הבריאות הייתה בבית החולים ואכן אישרה שאבא מת מוות מוחי. אבא נפטר", אמר בדמעות בנו של כהן, תמיר, כשלצידו אמו דורית ואחיו הקטנים.

"תודה רבה לכם ולכל עם ישראל על התמיכה והעזרה", הוסיף תמיר כהן. "תנו לנו עכשיו כמשפחה להתאחד ולקבל את המצב הנתון". לאחר הדברים הקצרים פנתה המשפחה והלכה בחזרה לתוך בית החולים איכילוב.

שעת המוות המוחי: 13:15

בצהריים קבעה ועדה של שני רופאים מומחים, מוות מוחי נשימתי אצל אבי כהן. מוות מוחי נשימתי נקבע ע"פ חוק מוות מוחי נשימתי מ-2008. הוועדה היא למעשה שני רופאים מומחים שלא טיפלו במטופל, והם נקראים לבצע מבחני מוות מוחי.

המומחים, שעברו הסמכה לעניין, מבצעים בדיקות קליניות לפי נוהל מוקפד, כמו גם בדיקות בעזרת מכשירים. אותם מומחים קבעו היום בשעה 13:15 כי אבי כהן נמצא במצב של מוות מוחי נשימתי.

מאז התאונה אושפז כהן במצב קריטי במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים עם פגיעה בגזע המוח. מצבו הידרדר לאחר שדם וחמצן פסקו להגיע למוחו והוא שכב כשהוא מונשם באופן מלאכותי באמצעות מכונות החייאה.

"הרופאים סיימו את תפקידם", סיפר תמיר בראיון מיוחד בתכנית "שש" בשבוע שעבר. "הם עשו את המקסימום שהם יכולים וכרגע המצב עדיין מוגדר קריטי - זה בין אבא, התפילות ואלוהים", הוסיף. תמיר ניצל את ההזדמנות להודות לכל האנשים שתמכו במשפחה והגיעו לבית החולים.

רשיונו של הנהג נשלל ל-60 ימים

נהג הרכב שהיה מעורב בתאונה סמוך למתחם הבורסה ברמת גן סיפר שכהן איבד שליטה על הקטנוע עליו רכב - מסיבה שאינה ברורה לו. בתום השימוע, שללה המשטרה את רשיונו של נהג המונית שפגע בכהן ל-60 יום. הנהג, לו אין עבר פלילי, שוחרר לביתו.

"אין לי הרבה מה להגיד על נסיבות התאונה", אמר בנו של אבי כהן, תמיר. "החוקרים יעשו את שלהם ויקבעו אם התאונה נגרמה באשמתו של אבי או באשמת נהג הרכב הפרטי. מה שמפריע לי זאת העובדה שאבא שלי שתת דם במשך דקה עם הכביש ואף אחד לא חשב להתקשר לאמבולנס, מזל שעבר שם פרמדיק מתנדב בערך דקה אחרי התאונה", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

התאונה של אבי כהן - סיקור מיוחד:

הנהג בשימוע: "כהן איבד שליטה על הקטנוע"

הרב הציע: להוסיף את השם "חיים" לכהן

נשלל רשיונו של הנהג שפגע באבי כהן

הנהג המעורב בתאונה: "קשה לי"

איציק זוהר: "לא מסוגל לראות את אבי במצב הזה"