רז אטיאס ז"ל (צילום: חדשות 2)
רז אטיאס ז"ל | צילום: חדשות 2

מיד לאחר מותו הטראגי של הצעיר רז אטיאס ז"ל בסוף השבוע שעבר, עלו קולות שהאשימו את פעילות אגודת "אפרת" בכך שהלחיצו עוד יותר את חברתו שנכנסה בטעות להריון. מאחורי צירוף המילים "אגודת אפרת" עומדות 35 שנים של פעילות אדוקה נגד הפלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סרטון באתר האינטרנט של האגודה, מציג נשים שעברו הפלה וכעת - מסבירות לצופה בעצב על הטעות הנוראה שעשו ורגשי החרטה והאשם שהם מרגישות. את המסרים האלה הם מעבירים גם כעת. בשיחת טלפון שקיימה תחקירנית של חדשות 2 עם מוקד האגודה, שבה הציגה עצמה כנערה בהריון שטרם סיפרה על כך להוריה; המקרה הטראגי של משפחת אטיאס דווקא מסייע לנציגי האגודה להעביר את המסר.

"עדיף כמה שיותר לא לספר לאף אחד", אמרה נציגת העמותה בטלפון. "בגלל כל מה שראית בחדשות את רואה לאיזה מצב זה מגיע כשיש לחץ של אנשים מבחוץ. אני חושבת שעד שאת לא שלמה עם עצמך עדיף שלא תספרי לאף אחד כדי שלא תיכנס לעוד בלבולים מאנשים אחרים מבחוץ".

"אף אחד מהעמותה לא יצרה קשר עם הצעירה"

במשפחת אטיאס נשמעו טענות קשות נגד העמותה. אימו של רז ז"ל אומרת כי כשהם נכנסו לחדר של חברתו של רז בבית החולים, ישבה לידם פעילה של הארגון שניסה לשכנע אותם שלא להפיל את העובר. "היא ישבה, קראה תהילים והסבירה לה למה אסור לה לעשות הפלה, שהיא מכירה נשים שעשו הפלה והתחרטו על כך כל החיים. זה מאוד הלחיץ את שניהם, שהם די צעירים והכל קרה בטעות, ואני מפחדת שזה מה שלחץ את רז לרצות להתאבד".

בהנהלת האגודה דוחים הערב מכל וכל את טענות המשפחות של רז אטיאס. "אף אחד מהעמותה לא יצר קשר עם הצעירה, מה שגרם לכל המקרה זה הלחץ של ההורים שהיא תעשה הפלה", אמר ד"ר אלי שוסטהיים, יו"ר אגודת אפרת בשיחה עם חדשות 2.