רכב בו הושאר תינוק
תינוק שנשכח ברכב. ארכיון | צילום: יעקב הרשקוביץ

שוב ילד נשכח ברכב, ושוב - רק באורח פלא זה נגמר בטוב: הפעם זה קרה בשכונת רמות בירושלים. אם לארבעה, בהריון, נכנסה לספרייה העירונית בשכונה והשאירה את בנה בן השנתיים נעול ברכב הסגור, ביום אולי הכי חם בשנה.

למרבה המזל, עוברת אורח שהיתה במקום הבחינה בילד, כשהוא עומד במושב הנהג ודופק בחוזקה על השמשה הקדמית. האישה הזעיקה מיד את מד"א, שהגיעו למקום תוך דקות. "כונן מד"א ניפץ את השמשה בעזרת אבן והוציא את הפעוט", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפרמדיק אפי גלעד, שהגיע למקום.

"הילד בכה והיה במצוקה גדולה, אבל היה ערני והגיב", הוסיף הפרמדיק שטיפל בפעוט שנשכח, לאחר שחולץ מהרכב. במשך דקות ארוכות לאחר שהוצא הילד, ניסו אנשי המשטרה ומד"א שהיו במקום לאתר את האם.

האם צעקה על השוטרים: "למה שברתם את החלון?"

מכיוון שמדובר ברכב שכור, מספר הרישוי לא עזר להם. לבסוף הבחין אחד השוטרים בקבלת מכולת שנמצאת ברכב. דרך בעל המכולת הגיעו למספר הטלפון של האם - שלא ממש הגיבה כפי שהייתם מצפים.

"היא יצאה מהספרייה והתחילה לצעוק - למה שברנו את השמשה שלה", סיפר הפרמדיק גלעד. האישה אמנם הודתה ששכחה את הילד, אך הוסיפה כי חנתה בצל ואף הגדילה לעשות כשהתלוננה בפני השוטרים כי הם היו יכולים למצוא אותה מהר יותר מכפי שעשו בפועל.

שישי: תינוק נשכח ברכב בנצרת

תושבת נצרת שעברה בסמוך לבית החולים הצרפתי בעיר ביום שישי האחרון, הבחינה בתינוק בן שישה חודשים שנותר לבדו במכונית חונה. כשהתקרבה לרכב גילתה האישה שהרכב נעול והתינוק יושב לבדו בחום של קרוב לארבעים מעלות.

היא מיהרה לקרוא לעזרה. מאבטחי בית החולים ששמעו את קריאתה ניגשו למכונית, ולאחר ניסיונות לפתוח את הדלת הנעולה, פרצו את שמשת המכונית וחילצו את התינוק.

סמיכות האירוע לבית החולים סייעה מאוד לתינוק, שהועבר תוך דקות לידיו המסורות של צוות רפואי שערך לפעוט סדרת בדיקות. "מצבו של התינוק טוב", סיפר דובר משטרת עמקים. "האב השאיר חריץ קטן בחלון, אך בחום כזה זה לא מספיק והרכב היה חם מאוד".

כל הזמן הזה, האב עדיין שהה בתוך בית החולים. בתום חיפוש קצר, הוא אותר בתוך בית החולים והסביר שנכנס כדי לעבור בדיקה קצרה. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו את האב ולקחו אותו לחקירה בתחנת המשטרה בנצרת.

עוד בנושא:

התמונות: כך מצאה האם את בתה במכונית

ילדה בת 4 נשכחה בגן ילדים וחולצה בשלום

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?