הזעם הציבורי שהתעורר עם חשיפת סיפורה של הילדה נעמה מרגוליס מבית שמש שכך בחודשים האחרונים, אבל מי שסבר שתופעת הדרת הנשים גוועה בזמן שחלף מאז - קיבל הערב תזכורת כואבת למצב הקשה. סיפורה של נופר ממן שנחשף לראשונה ב"אולפן שישי" יכול להיות העדות הנחרצת ביותר לאותה האשליה: רק אמש היא נפגשה עם שתיים מחברותיה בתחנה המרכזית בירושלים. הצעירות ישבו ושוחחו ביניהן - עד שלפתע הגיח מולן זוג חרדים חסידי ברסלב, יחד עם בתם - פעוטה בת ארבע.

באופן אולי מפתיע, הייתה דווקא הילדה הקטנה זו שהביאה לראשית התקרית: "היא התחילה לצעוק - 'לא צנוע, לא צנוע'", סיפרה ממן. "גם האבא התחיל לצעוק: 'שיקסע!'". אחת מחברותיה של נופר, שהתקשתה לשמור על קור רוח, העירה להורים על רוח הדברים שהטיחו בהן - וזכתה לתגובה בלתי צפויה ויוצאת דופן בגסותה מצד אם המשפחה. "היא התחילה לצעוק עלינו: 'זונות בנות זונות. שיקסע, אתן לא צנועות", היא שיחזרה.

אלא שהאם החליטה שלא להסתפק באותן הקללות - וזכתה לסיוע מצד בן-זוגהּ. "התחלתי להגיד לה שאיש איש באמונתו יחיה. עוד לפני שהספקתי לסיים את המשפט חטפתי ממנה מרפק לעין שמאל", תיארה נופר את אותם הרגעים. "ניסיתי להדוף אותה מעליי ופתאום הרגשתי מכה חזקה בראש. התברר שזה היה מהאבא, שבא אליי מאחורה עם בקבוק. התחלתי להסתחרר והרגשתי את עצמי מקופלת וחוטפת אגרופים ובעיטות".

האם שוחררה, האב יועמד לדין

מהתחנה המרכזית, פונתה נופר לאשפוז בבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים. בני הזוג התוקפים נעצרו לאחר שהאוטובוס שעליו עלו עוכב. בעוד שהאם שוחררה אמש, יוגש בשבוע הבא כתב אישום נגד האב.

בריאיון שהעניקה לחדשות 2 ביקשה נופר להעביר מסר לבנות שנאלצות להתמודד עם אלימות על רקע דתי וקראה להן ללמוד הגנה עצמית. האבסורד הגדול עוד יותר בפרשה זו בא לידי ביטוי בכך שנופר ממן מנהלת אורח חיים דתי לחלוטין. "אני לא יודעת מאיפה זה נפל עליי", היא סיכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק