ברמת הנגב כבר עובדים במרץ כדי להכשיר את הקרקע להקמה של עיר אוהלים חדשה, שתוכל לאכלס כ-5,000 מסתננים בתוך חודש בלבד מהיום.

ראש הממשלה הטיל על משרד הביטחון להקים את עיר האוהלים הזו באופן מיידי - אבל כנראה שקצת מיידי מדי. רק ביום שלישי הקרוב תתכנס ועדת התכנון הארצית כדי לאשר את הפרויקט, אך בשטח - כבר בונים.

במועצה האזורית רמת נגב מנסים למנוע הקמת מאהל שכזה בשטחם. עכשיו גם יש להם טיעון מנצח - הבנייה בלתי חוקית, ונכון לעכשיו היא נפסקה לחלוטין.

גירוש המוני מכפר מנדא - על ידי התושבים

ובזמן שבדרום מכשירים את הקרקע למעצרים ההמוניים. בצפון הלילה, מאות זרים מגורשים מכפר מנדא בכוח, על ידי המון זועם.

באישון לילה, מותקפים אזרחי צפון-סודן שמתגוררים זה שנתיים במקום, בדרישה לעזוב לאלתר את הכפר.

כ-150 שוטרים וכוחות מיוחדים של היס"מ הגיעו למקום כדי להפריד בין הצדדים. 15 בני אדם נפצעו במהלך המהומות, וכשהבינו במשטרה שלזרים נשקפת סכנת חיים - הוחלט לחלץ את כולם מיידית מהכפר.

"זרקו עלינו אבנים, תקפו אותנו", סיפר אחד הסודנים. "באתי מסודן אבל יש כאן גם בעיות". לדברי תושב הכפר, "הם חייבים לצאת מכאן. התחילו לעשות בעיות. לקחו את העבודה מהצעירים".

פגישה עם נציגי דרום-סודן

כך, באמצעות מספר אוטובוסים, כל הזרים שהתגוררו עד הלילה בכפר מנדא, הורחקו מהמקום. מאחר שבית המשפט לא מתיר לגרש עדיין את אזרחי צפון סודן, הם לא הובלו למתקני כליאה, אלא ככל הנראה פוזרו במקום אחר בארץ - מחוץ לגבולות הכפר.

בירושלים התקיימה היום פגישה חשאית בין נציגי ממשלת דרום סודן ונציגי מדינת ישראל. שם דנו בהסדרת הפרטים הטכניים לקראת הגירוש שיחל ביום ראשון. כשהבינו נציגי דרום סודן שהפגישה הזו מצולמת - היא הופסקה מיד.

הפרטים סוכמו במקום חשאי אחר, וביום ראשון יתחיל תהליך החזרתם של נתיני דרום סודן לארצם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק