אסי דיין בבית משפט (צילום: גלעד שלמור)
מצבו יציב, אסי דיין. ארכיון | צילום: גלעד שלמור

הבמאי והשחקן אסי דיין עבר בשעות צהריים התקף לב ופונה לבית החולים איכילוב בתל אביב. מבית החולים נמסר כי דיין הגיע לבית החולים כשהוא בהכרה, והועבר מיד ליחידה לטיפול נמרץ. למרות בריאותו המידרדרת של דיין, בבית החולים מדווחים כי מצבו יציב.

דיין התפרסם לאחרונה בעיקר בזכות הופעותיו באולם הדיונים בבית משפט השלום בתל אביב, שם התנהל נגדו משפט בגין תקיפת בת זוגו. כזכור, בית המשפט גזר על דיין שנת מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 2,000 שקלים לאחר שהורשע בתקיפת בת זוגו לשעבר ובאיומים על חייה, במסגרת הסדר טיעון בין הפרקליטות לבין עורכי דינו של דיין.

דיין: "אם היו קוראים לי בוזגלו, לא הייתי פה"

אסי דיין (צילום: חדשות 2)
דיין בפתיחת משפטו. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

בזמן המשפט דיין לא חסך את דעותיו מהשופט ומהעיתונאים וציין בתחילת הדיון "אם היו קוראים לי בוזגלו, לא הייתי נמצא פה. אני את העונש שלי קיבלתי - עינוי דין של חצי שנה", אמר והדגיש כי הוא שב למוטב ולא משתמש יותר בסמים. גם אמו, רות דיין, אישרה את הדברים ואמרה כי מאז השתחרר ממעצר הבית הוא אצלה ולא משתמש בסמים.

בתום הדיון יצא דיין מחוץ לבית המשפט, וכאשר נשאל כיצד הוא מרגיש, ענה: "חופשי. אני במאסר על תנאי אבל אני רק צריך לא להכניס סטירה למישהי, משהו שממילא לא הייתי נוהג לעשות". פרקליטו איתי בן-נון אישר כי דיין אינו נוטל עוד כדורים.

את החודשים האחרונים שלפני השהות בבית אמו, העביר דיין במעצר בית בפונדק 101 של חברו כושי רימון בדרך לאילת. זאת, בעקבות המלצת שירות המבחן בעניינו. חוות הדעת הפסיכיאטרית שהוצגה בבית המשפט מצאה אותו כשיר לעמוד לדין ולא מסוכן לציבור. עוד נכתב בחוות הדעת כי "המשיב סובל מהפרעת אישיות גבולית, חוסר יציבות רגשית, סף גירוי ותסכול נמוכים ונטייה להרס עצמי".

אסי דיין - כתבות נוספות:

המתלוננת: אסי דיין ממשיך להטריד אותי

דיין שוחרר למעצר בית: צריך לאשפז את המדינה

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו 

אסי דיין: הבדידות הורגת; טופז הקדים אותי