פיצוץ מטען ברכב, ארכיון (צילום: אביחי קקון)
הפיצוץ באשקלון, אתמול | צילום: אביחי קקון

העבריינים ממשיכים בשלהם - והילדים חוששים לצאת מהבית. אשקלון הפכה בשבועות האחרונים לזירה של התגוששות בין אנשי משפחות פשע, לאחר שבפעם השנייה תוך עשרה ימים התרחש פיצוץ בלב שכונה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים בעיר חוששים מהתגובות של הילדים למקרים אלה. "הילדים נחשפים לזה כל פעם מחדש ויש אצל לא מעט ילדים תחושות חרדה", אמרה לחדשות 2 Online אביבית סימני, יו"ר ועד ההורים באשקלון. סימני סיפרה כי שוחחה אחרי האירוע עם נערה בת 18 שהייתה אמורה לצאת לעבודה אך לא עשתה כן בשל הפחד ללכת ברחובות.

"אנחנו מתכוונים לטפל בזה כי כל נזק שנגרם לילד זה משהו שנרגיש בהמשך", הוסיפה - וביטאה את החשש הכבד של הורים רבים בעיר. "אנחנו מקווים שזה הפיצוץ האחרון".

הסטטוס שהעלה הפצוע בפייסבוק
הסטטוס שהעלה הפצוע בפייסבוק | צילום:

תושבים: "מאבדים את תחושת הביטחון"

ענת, תושבת אשקלון, אמרה כי אמנם מדווחים על ירידה בפשיעה, אבל מדובר באנשים שחוששים להתלונן. "לא יודעת אם משלמים פרוטקשן, על פניו הכל נראה טוב. כשהבת שלי יוצאת לבלות אני לא שקטה, אתה לא מרגיש בטוח. לפי ההיגיון, כשדבר קורה לך שבוע אחרי שבוע זה נמצא כל הזמן בתודעה", הסבירה. היא אף סיפרה כי לא אפשרה בתה הקטנה לפגוש חברות במרחק הליכה מאזור הפיצוץ: "אתה מאבד את תחושת הביטחון. כל יום זה יכול להתפוצץ".

נופר, תושבת השכונה בה אירע הפיצוץ אמרה כי לא ניתן יותר לסבול במצב הזה. "זה קרה ממש מתחת לבית שלי, כל השכונה רעדה. מאוד מפחיד בימים האחרונים באשקלון". לדבריה, "כל התושבים בלחץ. כבר אי אפשר לסבול את המצב הזה".

ראש העיר אשקלון הנכנס איתמר שמעוני אמר אמש בשיחה עם חדשות 2 Online כי מדובר באירוע חמור שיטופל במלוא החומרה. "לא ציפינו למפגעים האלה. אציע למשטרה כל סיוע אפשרי כדי למגר את האירועים הללו ולהגביר את הסיורים ונוכחות המשטרה באשקלון", אמר. "אני מצפה ומבקש מתושבי העיר להרים את הראש. כבר חווינו מפגעים מבחוץ, ומפגעים מבית זה יותר קשה - אך נעבור גם את זה".

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר הבוקר כי המשטרה תפעל בנחישות כדי לעצור את "הפיגועים הפליליים", וציין כי הוא מקיים דיונים בנושא. "נמקד מאמץ כדי לבחון פתרונות ואפשרויות נוספות בכל הנוגע למאבק הבלתי מתפשר בארגוני הפשיעה", הבהיר.

זירת חיסול באשקלון (צילום: אלירם משה)
החיסול בחודש שעבר באשקלון | צילום: אלירם משה

"כמה צער", כתב הפצוע על ניסיון החיסול הקודם

שבוע לפני הפיצוץ אתמול, העלה יעד החיסול, המוכר למשטרה, סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו, שבו הוא נראה יחד עם הגבר שחוסל בפיצוץ בעיר בחודש שעבר ועם הפצוע הנוסף - וכתב "כמה צער". אתמול, שעות ספורות לפני שנפצע אנושות בעצמו, הוא כתב "שבוע טוב".

במשטרה עדיין ממשיכים לחקור את שני האירועים הקשים - שמוגדרים כמלחמה בין מלחמות פשע. על פי החקירה, עולה קשר מסוים בין שני המקרים - אך טרם ברור מהו בדיוק. מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר אתמול בזירת האירוע כי הוא ידאג לכך שהמעורבים ייעצרו.

בתוך כך, ח"כ נחמן שי (העבודה), חבר ועדת הפנים, פנה הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו והציע לכונן בדחיפות ובראשותו כוח משימה לאומי למלחמה בפשע. "המשטרה כשלה בהתמודדותה עם העלעיה בפשע, עם התחכום ועם האמצעים הבלתי מוגבלים של כנופיות הפשע. זהו איום מיידי ואמיתי על שלום הציבור", אמר.