מבוכה גדולה נרשמה במהלך יום השידורים החגיגי לציון 60 לפעילות תחנת הרדיו הצה"לית שנערך שלשום: מרב מיכאלי, לשעבר שדרנית בתחנה וחיילת בצה"ל, הצליחה לחולל שערורייה במהלך תכנית שהגישה שלשום כשהתבטאה נגד הצורך להתגייס לצבא. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע בשידור חי לאורך כל יום השידורים.

מיכאלי, שהגישה את התוכנית לצד רון קופמן, אמרה במהלך דיון בנושא גלעד שליט כי היא "חושבת שנשים לא צריכות לשלוח את ילדיהן לצבא. כשהשלטון בישראל לא עושה מאמצים... הן צריכות להפסיק להיות מוכנות לשלוח את הילדים לצבא בלי חשבון".

בגלי צה"ל מיהרו לגנות את דבריה של מיכאלי שהושמעו בתחנה צבאית. "הדברים אינם מקובלים עלינו ולא היו צריכים להיאמר, בטח שלא בגל"צ שהיא תחנת רדיו צבאית שתומכת בהתנדבות ובשירות משמעותי בצה"ל", אמר מפקד גלי צה"ל, יצחק טוניק.

גם מיכאלי עצמה ביקשה לתת פרשנות נוספת לדבריה. "אני ממש לא קוראת לסרב לשרת בצה"ל, אני בעצמי הרי שרתתי בצה"ל ובגלי צה"ל. חבל לי שבישראל כל דבר הופך היום מיד לשאלה של 'מתיישרים בנאמנות או לא מתיישרים בנאמנות'", אמרה מיכאלי בתגובה ל"ידיעות אחרונות".

"הדברים נאמרו בשאיפה לשלום, ועד שנשים - הן ישראליות והן פלסטיניות - לא יתחילו לשים את האמהוּת שלהן לפני הלאומיות שלהן, הן ימשיכו לשלוח את ילדיהן להילחם ולסכן את חייהם משני הצדדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק