צעיר שנרצח בקוסטה ריקה איתי אליאס - באדיבות המשפחה (צילום: באדיבות המשפחה)
מוות מיותר בקוסטה ריקה. איתי אליאס ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

הטיול עם חברים הסתיים בטרגדיה: איתי אליאס שכטר, תושב אשקלון בן 26, נרצח אמש במהלך שוד בקוסטה ריקה. הרצח אירע לאחר שהחבורה נפלה קורבן לתרגיל עוקץ בידי מקומיים, במהלך טיול אליו יצא איתי עם אחיו וארבעה חברים נוספים.

השישה טיילו בעיר חאקו, הנמצאת במרחק שעתיים נסיעה מעיר הבירה סאן חוזה. בסוף היום חיפשו החברים פונדק דרכים להניח בו את הראש, אך אף אחד מהשישה לא צפה את הסוף העגום של הערב. "הם נפלו בפח של המקומיים שם", סיפרה לחדשות 2 טלי - דודתו של איתי. "הם פיתו אותם ואז שדדו אותם".

"לאחר שהתפצלו לחדרים, הגיעו שתי קולומביאניות לחדר של איתי, שהיה עם שני חברים נוספים והחלו לפתות אותם", סיפרה הדודה. "ברגע שהן הצליחו להסיח את דעתם, נכנס השודד ואיים עליהם שיתנו להם את כל רכושם".

איתי וחבריו לא התווכחו עם השודד ונתנו לו את כל הכסף שהיה ברשותם, את המצלמה וגם את הדרכון. "בשלב מסויים איתי חשב למשוך בחזרה את הדרכון כיוון שחשש שבלעדיו לא יוכל לשוב לארץ", הוסיפה טלי, "ברגע הזה, שלף השודד אקדח, ירה באיתי ונמלט".

איתי שתת דם במשך שעות בזרועות אחיו

עדי, אחיו של איתי ששהה בחדר הסמוך, שמע את קולות הירי ורץ לחדרו של אחיו, שם מצא אותו שותת דם. "הם ניסו להזעיק עזרה אבל אף אחד לא הגיע לעזור להם", ציינה טלי בצער. "הוא שכב שם קרוב לחמש שעות כשהוא מדמם בזרועותיו של אחיו".

"מדובר בילדים טובים, איתי היה בחור כל כך טוב. הוא היה גאון מחשבים, החתימו אותו על חוזה עבודה בחברת היי טק עוד לפני שנסע", סיפרה דודתו בכאב. "אני בטוחה שהוא לא ידע איך להתנהג שם, כמו שהרבה נערים לא יודעים. הם בסך הכל נערים תמימים שחשבו שהם גיבורים".

המשטרה המקומית החליטה לסגור את התיק

המשטרה המקומית פתחה בחקירת האירוע ויצרה קשר עם נציגי משרד החוץ שהודיעו הערב למשפחתו של איתי על מותו של בנם. לפי המידע שמצוי בידי המשפחה, המשטרה החליטה לסגור את התיק לאחר יום אחד בלבד של חקירה. במקביל החל משרד החוץ בהליך להטסת הגופה ארצה.  

"אנו צופים שגופתו תועבר בעוד יומיים עד שלושה", נמסר ממשרד החוץ. "בדרך כלל במקרים כאלה במסגרת החקירה, מבוצעת גם נתיחה שלאחר המוות. לאחר שיושלם התהליך, תוטס גופתו לקבורה בארץ".

בין הקרובים שקיבלו את הידיעה על מותו הפתאומי של איתי, הייתה גם חברתו של איתי, שחזרה לפני זמן קצר מטיול בקוסטה ריקה. "היא כל כך נהנתה שם והמליצה לו שייסע לטייל שם", אמרה טלי. "היה להם קשר מדהים. הם היו חודשיים ביחד וכבר דיברו על חתונה".

אחיו של איתי בן ה-21, עוכב לחקירה מאז האירוע במשרדי המשטרה המקומית בחאקו. הערב הוא שוחרר לגסט האוס שבו שהה, ומחר הוא צפוי לעלות על טיסה בדרכו לארץ, שם מצפים לו בני המשפחה הכואבים.  

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?