מצדיעים לאנשי שירותי הכבאות: במשך למעלה מ-80 שעות נלחמו מכבי האש בחירוף נפש בשריפת הענק בכרמל, עד שהושגה שליטה מלאה על האש. אחרי העבודה הקשה שלהם, הגיע התור שלנו להודות להם. 

הבוקר, החל מהשעה 9:00, קיימו תחנות הרדיו האזוריות (רדיו תל אביב 102 FM, רדיו חיפה, רדיו דרום, רדיו דרום 101.5 ורדיו גלי ישראל) יחד איתנו בחדשות 2 באינטרנט, משדר משותף לכבוד כבאי מדינת ישראל שהשתתפו במלחמה בדליקת הענק בכרמל.

המשדר החגיגי הועבר בשידור חי סימולטני בחדשות 2 באינטרנט וגם ברדיו חיפה, רדיו תל-אביב 102 FM, רדיו דרום, רדיו דרום 101.5 וגלי ישראל, ולקחו בו חלק גם אמנים ומפורסמים שבחרו להצדיע לפעילותם של הכבאים בכיבוי השריפה.

סמדי ועקנין, כוכבת "מאסטר שף" הידועה יותר בכינוי "סמדי-בומבה", הגיעה לאולפן רדיו דרום שהוקם בתחנת כיבוי האש בחיפה והכינה אוכל לכבאים.

בהמשך התארח הכבאי אלקנה ביטון שגם השתתף בתכנית "מאסטר שף", וסיפר על הרגעים הראשונים של השריפה. "בהתחלה קיבלנו דיווח רגיל על שריפה, אבל אחר כך הקפיצו את כולנו וכבר הבנתי שיש בלגן בצפון", סיפר בראיון עם יוסי זילברמן ועם אסנת מרציאנו מרדיו דרום.

"בדרך לצפון כבר קיבלתי ידיעה על שניים מחברי שנהרגו באסון האוטובוס", הוסיף אלקנה. "לא נתקלנו בשריפות בעוצמה כזו לפני כן".

הכבאים זכו גם לברכה מוקלטת מנשיא המדינה שמעון פרס, שהצטרף לשורה של אמנים שהתנדבו להופיע למענם, ובהם: רמי קליינשטיין, גלעד שגב, קובי אפללו וגם כאמור הזמר דודו אהרון - בהופעה מיוחדת שקיימו בתחנות כיבוי האש השונות ברחבי הארץ.

במשדר לקחו חלק גם חברי חדשות 2 בפייסבוק, שקיבלו אות ההזדהות עם הכבאי בדף חדשות 2 בפייסבוק.

בין המגישים הייתה גם עינת שרוף שהתארחה ברדיו ת"א 102 FM ובחרה להצדיע לכבאים בשירה שלה. מלבד המאזינים, היא הצליחה לסחוף גם את דני דויטש לשיר עמה בשידור חי, וזכתה לדואט עם מגיש חדשות 2 באינטרנט.

לקראת סיום המשדר, דני דויטש והשדר עמרי רונן אירחו באולפן את הזמר קובי אפללו, שביצע בשידור חי באולפן רדיו ת"א 102 FM את "שיר געגועים".

דני נישליס, מנכ"ל רדיו חיפה ורדיו ת"א, אמר לקראת המשדר כי "כמי שחווה את השריפה באופן אישי, אנחנו מחויבים להוקיר תודה לכבאים שחירפו נפשם כדי להציל את הכרמל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

42 הרוגים באסון הכרמל

גשם מקומי בכרמל יסייע לכבאים

אחרי השריפות: בוזזים את השרידים

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון