המודעה בה טושטשו פניה של רות פוגל ז"ל
המודעה בה טושטשו פניה של רות ז"ל | צילום:

רבים מאנשי הציבור הממלכתי-דתי זעמו על טשטוש פניה של רות פוגל ז"ל, אם המשפחה שנרצחה בפיגוע באיתמר, בהזמנה מטעם מכון מאיר לאזכרה לבני המשפחה. היום, בעקבות הסערה הציבורית שהתעוררה, מפרסמים אנשי מכון מאיר ועלון "באהבה ובאמונה" התנצלות רשמית "על הצער והכאב שנגרם".

בהודעה מיוחדת שפורסמה תחת הכותרת "התנצלות והבעת צער", נכתב: "מכון מאיר מתנצל ומביע את צערו בפני משפחת פוגל ובן ישי וקוראי גיליון "באהבה ואמונה", על הצער והכאב שנגרם עקב הפרסום הבלתי ראוי של תמונת רותי פוגל ז"ל הי"ד. על החתום: הרב דב ביגון ומערכת הגיליון באהבה ואמונה".

ראש המכון, הרב ביגון, אמר לתלמידיו כי "אם האדם גרם למישהו צער, אז הוא צריך לבוא, לפייס אותו לבקש ממנו סליחה ומחילה. לצערנו הרב, הייתה טעות בגיליון פרשת "באהבה ובאמונה" של השבת, כשפירסמו הזמנה לאזכרה של משפחת פוגל הי"ד וטשטשו בטעות, טעות אנוש, את תמונתה של רותי ז"ל הי"ד".

"כשראינו את זה מיד ביקשנו סליחה ומחילה", הוסיף הרב. "הבנו שקודם כל זה פגע במשפחה עצמה, משפחת הרב יהודה בן ישי, גם משפחת פוגל ואכן ביקשנו מהם סליחה ומחילה. אבל מסתבר שהדבר הזה פגע לא רק בהם, אלא בהרבה אנשים שאוהבים את הגיליון ואת המכון, ואת כל הנעשה כאן. אנחנו בהזדמנות זו רוצים לבקש סליחה ומחילה מכל מי שגרמנו לו צער, ומקווים שהצעד הזה יתקבל, בוודאי ובוודאי שלא הייתה שום כוונה לפגוע במישהו אלא הדבר נעשה ממש בטעות אנוש".

לפני שבוע הודפסה ופורסמה בעלון מודעה לרגע האזכרה לציון 11 חודשים לרצח בני המשפחה. במודעה נראו פניהם של אודי פוגל ז"ל ושל שלושת הילדים, יואב אלעד והדס ז"ל, אולם רק פניה של רות טושטשו.את העלון פרסמה ישיבת מכון מאיר, העוסקת בחזרה בתשובה ושייכת לציונות הדתית. באופן קבוע לא מוצגות בעלון תמונות של נשים, ומוציאיו בחרו שלא לחרוג ממנהג זה גם בהקשר לאזכרת בני משפחת פוגל.

הודעת ההתנצלות, היום (צילום: מכון מאיר)
הודעת ההתנצלות, היום | צילום: מכון מאיר

במודעה נכתב: "במלאת אחד עשר חודש להירצחם של אהובינו בני משפחת פוגל הקדושים, הצדיקים והטהורים, הרב אהוד, רות וילדיהם יואב אלעד והדס הי"ד. נקיים אזכרה ביום חמישי, ב' שבט, בשעה 19:00 בבית הכנסת "ישורון" בירושלים במעמד רבנים, איש ציבור, בני משפחה וחברים. נתייחד עם כל בית ישראל במעלותיהם".

רצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר אירע בראשית חודש מרס בשנה שעברה. שני מחבלים, חכים ואמג'ד עוואד, חדרו ליישוב ורצחו בזה אחר זה את חמשת בני המשפחה: ההורים אהוד ורותי ושלושת ילדיהם: יואב, אלעד והדס. חמישה מאסרי עולם הוטלו על כל אחד מהרוצחים, שעד היום לא הביעו חרטה על המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק