התמונה מתוך עלון "באהבה ובאמונה" (צילום: מתוך העלון)
התמונה מתוך עלון "באהבה ובאמונה" | צילום: מתוך העלון

הדרת הנשים מגיעה גם לאחד ממוסדות הדגל של הציונות הדתית. במודעה שפורסמה בעלון "באהבה ובאמונה" המחולק בבתי כנסת ברחבי הארץ, לקראת אזכרה לזכרם של חמשת בני משפחת פוגל מאיתמר שנרצחו טושטשו פניה של רות פוגל ז"ל, האם שנרצחה.

במודעה לציון 11 חודשים לרצח בני המשפחה נראים פניהם של אהוד פוגל ושל שלושת הילדים יואב אלעד והדס ז"ל. רק פניה של רות טושטשו.

במודעה נכתב: "במלאת אחד עשר חודש להירצחם של אהובינו בני משפחת פוגל הקדושים, הצדיקים והטהורים, הרב אהוד, רות וילדיהם יואב אלעד והדס הי"ד. נקיים אזכרה ביום חמישי, ב' שבט, בשעה 19:00 בבית הכנסת "ישורון" בירושלים במעמד רבנים, איש ציבור, בני משפחה וחברים. נתייחד עם כל בית ישראל במעלותיהם".

את העלון מפרסמת ישיבת מכון מאיר, העוסקת בחזרה בתשובה ושייכת לציונות הדתית. נציין כי באופן קבוע לא מוצגות בעלון תמונות של נשים, ומוציאיו בחרו שלא לחרוג ממנהג זה גם הפעם.

רצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר אירע בראשית חודש מרס בשנה שעברה. שני מחבלים, חכים ואמג'ד עוואד, חדרו ליישוב ורצחו בזה אחר זה את חמשת בני המשפחה: ההורים אהוד ורותי ושלושת ילדיהם: יואב, אלעד והדס. לאחרונה נגזרו חמישה מאסרי עולם על כל אחד מהרוצחים, שעד היום לא הביעו חרטה על המעשה.

את תגובת ישיבת מכון מאיר לא ניתן היה להשיג עד לפרסום הידיעה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק