תמר מעוז, אחותו של דניאל מעוז שחשוד ברצח הוריו נח ונורית ז"ל, מתנערת ממעשיו לכאורה של אחיה. בהודעה שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה מטעם בני המשפחה היא מבהירה כי הם אינם תומכים "במי שביצע מעשה עוולה כגון זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתמול נדהמנו לגלות כי שלושה ימים לפני מעצרו בחר דניאל מעוז להתראיין ולמסור בין היתר דברים בשמנו, וזאת למרות החלטה מפורשת ומשותפת של המשפחה שלא להתראיין. לאורך השבוע האחרון התלבטנו בשאלת התמיכה בדניאל, שהפך באחת מאחינו לחשוד ברצח הורינו", כתבה תמר בהודעה.

"לאור התפתחות החקירה ולאור הממצאים שהובאו בפנינו ופסיקת השופט על הארכת המעצר שלו, החלטנו כי התמיכה שניתנה על ידינו למימון עלויות הגנתו תיפסק באופן מיידי, ואף מסרנו על כך הודעה לעורך דינו", הבהירה כדורסלנית נבחרת ישראל בעבר. רק אתמול התבשרו יתר בני המשפחה על החשדות נגד מעוז. "הם היו בהלם והגיבו בצורה מאוד קשה", סיפר ניצב משנה שמשון יפתח, מפקד ימ"ר ירושלים לחדשות 2 באינטרנט. "עד כה הם גוננו עליו, אך לאחר חשיפת החשדות נגדו הם לא יוכלו להמשיך בכך". לדבריהם, חשבו שנגמל מההתמכרות להימורים, שהובילה אותו לבקש כסף מהוריו פעמים רבות.

הודעתה של תמר מעוז בפייסבוק (צילום: חדשות 2)
הודעתה של תמר מעוז בפייסבוק | צילום: חדשות 2

"חשוב לנו להבהיר כי נוכחותנו באולם הדיונים היתה על מנת לקבל תמונה מלאה על התקדמות החקירה וההליך המשפטי בטרגדיה הנוראית שהפכה את עולמנו, ולא משום סיבה אחרת. אנו רואים בחומרה את דברי הכתב משה נוסבאום אשר ייחס לנו תמיכה או אהדה לחשוד ברצח הורינו, ללא כל שיחה או בירור העובדות עימנו", לשון ההודעה.

"אנו מבקשים להביא את הודעתנו בפני הציבור באופן מיידי ולא לגרום למשפחה עוגמת נפש נוספת. המשפחה לא תמכה ולא תתמוך לעולם במי שחשוד במעשה עוולה כגון זה".

החשוד בשיחה לפני מעצרו: "מפחיד לשמוע שאתה חשוד"

אמש נחשפה במהדורה המרכזית של חדשות 2 שיחה שקיים החשוד שלושה ימים לפני מעצרו, כשעדיין לא ידע שהוא עצמו סומן על כוונת החוקרים כאחראי לרצח הוריו. במהלך השיחה, הוא הקפיד להעמיד פנים כי אינו יודע דבר אודות נסיבות הזוועה - והביע חשש מרומז שמישהו, בכל זאת, יצליח להתחקות אחר עקבותיו.

"אנחנו לא יודעים כלום. לא אומרים לנו כלום ואנחנו לא יודעים כלום", אמר מעוז בפתח השיחה עמו. כשנשאל איך מתמודדים הוא ובני משפחתו עם חוסר הוודאות באשר לזהות הרוצח מאז הזוועה השיב: "כולנו לא מנהלים חיים, אנחנו לא מתפקדים, אין ספק. אנחנו גם לא יודעים אם אנחנו בסכנה".

על האפשרות שמישהו ינסה לפגוע גם ביתר בני המשפחה, השיב החשוד: "אנחנו לא יודעים. אנחנו לא רואים סיבה שמישהו יעשה את זה להורים ולא רואים סיבה שמישהו ירדוף אותנו. אנחנו לא יודעים אם הרצח הזה הוא אקראי או מכוון".

על השמועות שרצח את הוריו: "זה הזוי. ההורים מתהפכים בקברם"

השיחה, כאמור, נערכה טרם מעצרו של הבן. כשנשאל האם הוא מודע לשמועות שלפיהן רוצח הוריו הוא למעשה הוא עצמו - מיהר להשיב: "זה הזוי. ההורים שלי מתהפכים בקברם שעולות כאלה שמועות. הם היו אהובי נפש שלי והייתי אהוב נפשם גם".

בהמשך, הוא ניסה להציג נסיבות אפשריות לזוועה בבית הוריו. "זה היה 'Out of nowhere'. לא ידוע לנו על שום סכסוך או שום יחסים לא טובים שלהם (של ההורים) עם מישהו. הם באמת היו אנשים אהובים על כולם. לכן המשפחה מניחה שזה טרור או שוד שהיו בו גם מניעים לאומניים. אנחנו מניחים שזה משהו לאומני. אנחנו לא יודעים מה מצאה המשטרה בזירה, אין לנו שום פרט מידע. אנחנו לגמרי לא מעודכנים".

דניאל מעוז, חשוד ברצח הוריו (צילום: חדשות 2)
החשוד בזירת הרצח, לפני מעצרו | צילום: חדשות 2

בניסיון להגביר את המסתורין, השתמש מעוז גם במקרה של נועה אייל ז"ל - שנאנסה ונרצחה על-ידי אלמוני בירושלים בסוף שנות ה-90.

"אנחנו מאוד מקווים שימצא או יימצאו הרוצחים, אבל אנחנו גם ריאליים ויודעים שלפעמים, לצערנו הרב, דברים כאלה נמשכים גם חודשים ושנים. אני מכיר טוב מאוד את המקרה של נועה אייל ושל מקרים דומים שלעולם לא מצאו. אנחנו מאוד חוששים שזו תהיה הסיטואציה - כי עברו שלושה שבועות ולא שמענו כלום".

שלושה ימים בלבד טרם מעצרו, הוא הוסיף ואמר: "התחושה שלי היא שאחרי שלושה שבועות היו צריכים כבר למצוא משהו. אם אכן היו חושדים בי או בכל בן משפחה אחר היו קוראים לתשאול, היו שואלים שאלות. זה לא נעשה. זה בהחלט סיוט, אני מאוד מקווה שלא יוסיפו עוול או חטא על הפשע הזה כי השמועות, קודם כל השמועות האלה, מעבר לזה שהן באמת מופרכות וזדוניות, הן מפחידות".

החשוד הוסיף בעניין זה ואמר: "לא חסרים אנשים שנקלעו לסיטואציות לא נעימות על לא עוול בכפם. זה מפחיד לשמוע שאתה חשוד או שיש שמועה שאתה חשוד. זה מאוד מפחיד. אנחנו אנשים נורמטיביים. וזה בכלל, משפחה שלא קשורה לשום סוג של אלימות, מכל אופן".

האם רוצח הוריו יכול לרשת אותם?