אחרי שניצח בהפרש של 6% את המתמודד משה ליאון, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת - שממשיך לקדנציה שנייה - הגיע בצהריים (ד') לכותל כדי לחגוג את ניצחונו. רק אתמול השניים היו באותו זמן בכותל רק מאות מטרים אחד מהשני, הביעו תקווה לניצחון, ואף התעלמו אחד מהשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם כתבים הוא הודה כי הדרך לניצחון הייתה לא קלה בכלל. "יכול להיות שחלק מהציבור העריך שננצח בכל מקרה ולכן לא הצביע", אמר ברקת. "היה מאבק לא פשוט אבל הירושלמים נתנו לנו מנדט להמשיך לקדם אותה". עם זאת, הוא ציין כי התמיכה בו הייתה "מקיר לקיר", במגזרים השונים, כולל זה החרדי.

"אני מכיר את הצרכים הירושלמים. לא הכל אפשר לעשות בקדנציה אחת אבל נמשיך לעבוד בשביל ירושלים, והאנשים ייראו שמה שאומרים שנעשה אכן נעשה". הוא אמר כי הוא יהיה קשוב לכלל המגזרים, והבהיר כי בימים הקרובים יתעסק במלאכת הרכבת הקואליציה בבירה. "אני מעריך שיהיה בסדר", אמר - והדגיש כי הגיע לכותל כדי להתפלל למען העיר.

מכה כואבת לליאון ודרעי. ברקת חוגג (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
ברקת חוגג, הלילה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ברקת, זכה בקדנציה נוספת וימשיך לחמש שנים נוספות. לאחר ספירת כל הקלפיות (מלבד קולות החיילים) בעיר הגדולה בישראל, ברקת זכה ל-51% מהקולות, ועו"ד משה ליאון - המועמד מטעם רשימת הליכוד-ביתנו - קיבל 45%. הניצחון הזה הגיע אחרי שעות ארוכות של מתח במטה של ראש העיר, בעקבות אחוזי ההצבעה הנמוכים בבירה.

יום ההצבעה בירושלים היה מתוח מאוד לתומכיו של ניר ברקת. בסופו של היום נמצא כי רק 35.9% מבעלי זכות הבחירה בירושלים הגיעו לקלפיות, כשאחוזים גבוהים נמדדו בשכונות החרדיות ואחוזים נמוכים הרבה יותר נמדדו בשכונות החילוניות. המצב הזה הוביל לשעות ארוכות ומורטות עצבים במטה של ניר ברקת, עד שהחלו לזרום תוצאות האמת שהראו חד משמעית: ניר ברקת ממשיך לכהונה שנייה.

"הבחירות הללו היו אחד המירוצים הקשים והמורכבים ביותר, ואני רוצה להודות לתושבי ירושלים שנתנו לי מנדט להמשיך לעוד חמש שנים", אמר ניר ברקת סמוך לשעה שלוש וחצי לפנות בוקר במטה הבחירות שלו. "בחמש השנים התווינו דרך וחזון והוכחנו שהפוטנציאל האמיתי יכול להתגלות. הנחנו תשתית לקדם את ירושלים גם בקדנציה הבאה. יש לכולנו עוד עבודה, שמענו ביקורת ושמענו גם צרכים, ואני מבטיח שהכל נכנס לאוזן. כעת, אנחנו צריכים לפעול ביחד, לשים את המחלוקות בצד, זה לא זמן למריבות. זה הזמן לחבק, ואני מחבק את כל תושבי ירושלים", אמר ברקת.

אין תמונה
לא זכה. משה ליאון

המועמד המפסיד משה ליאון זכה ל-45%, הישג מרשים בהתחשב בכך שעד לפני שלושה חודשים הוא היה תושב חוץ שאינו מוכר לתושבים. לתומכיו המאוכזבים אמר ליאון, "אני מאחל לירושלים המון הצלחה ואני מודה לליברמן שעשה מאמץ אמיתי. לא באתי בשביל ג'ובים, למרות שזה מה שחלק מהאנשים אמרו עלי".