שעות ארוכות לאחר קבלת הבשורה המרה, ומספר שעות לפני שילוו את בנם למנוחת עולמים - בני משפחת גוטליב מראשון לציון עדיין מתקשים לעכל את העובדה שמתן, בן הזקונים של המשפחה, נפל בקרב ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ההורים והחברים יושבים כאן מאז אתמול, המומים מהילד היפיוף הזה שאבד", סיפר לחדשות 2 Online גיל אנטלר, דודו של מתן. "הוא הבן הקטן של אחותי. ילד שאהב כל כך לטייל ולהסתובב. הוא היה מגיע לצפון עם הג'יפ שלו ומטייל עם החברים. אנחנו כל היום מקבלים טלפונים ועדיין לא מעכלים".

סמל-ראשון מתן גוטליב, לוחם ביחידת מגלן, בן 21, נהרג אתמול (ד') לאחר שמטען רב עוצמה התפוצץ בתוך בית שבו פעל כוח צה"ל בחאן יונס. בתקרית הקשה נהרגו גם חבריו של מתן ליחידה סמל-ראשון עומר חי, בן 21 מסביון וסמל-ראשון גיא אלגרנטי, בן 20 מתל אביב.

"עולמם של ההורים חרב עליהם"

מתן הותיר אחריו זוג הורים ושני אחים - עומר וניצן. בר, בת זוגו של ניצן, נמצאת לידו בשעות האחרונות כשהוא מנסה לכתוב הספד לאחיו הקטן שנהרג. מתוך הקושי והכאב סיפרה בר על בן המשפחה האהוב: "הספקנו עוד לדבר איתו שלשום, יום לפני שהוא נהרג. הוא סיפר לנו על כמה שהמורל שם גבוה, על אף הפעילות הלא פשוטה".

"ההורים קיבלו את הידיעה כשהם היו בעבודה", המשיכה בר וסיפרה. "עולמם חרב עליהם. כל החודש האחרון הוא לא היה בבית והם היו במתח קבוע. כל מבזק חדשות באינטרנט הקפיץ אותם".

בר סיפרה כי השירות הצבאי היה משמעותי עבור מתן, אך הוא חיכה כבר לשחרור המיוחל: "הוא היא אמור להשתחרר מהצבא עוד שלושה חודשים אחרי שחלק גדול מהחברים שלו כבר השתחררו. דיברנו במשפחה על כל מיני הצעות עבודה שהוא קיבל, כמו למשל להיות מאבטח בנתב"ג, אבל הוא כל הזמן אמר כמה שהוא לא רוצה יותר להיות עם נשק, כמה שהוא מחכה רק להניח את הנשק".

הלווייתו של סמל-ראשון מתן גוטליב תתקיים בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בראשון לציון.