אחיו, בניו ומקורביו של הנשיא לשעבר משה קצב התכנסו הערב, לאחר פרסום ההחלטה להעמידו לדין בבית המשפחה בקריית מלאכי. כל מי שהגיע לבית סירב לדבר או להגיב לשאלות העיתונאים בכניסה. בתוך הבית דנו, בין השאר, בפרטי מסיבת העיתונאים שקצב צפוי לכנס בימים הקרובים, בה יגיב על ההחלטה להעמיד אותו לדין באשמת אונס.

האווירה מסביב לבית לא פשוטה. המקורבים תוהים ותוקפים את אנשי הפרקליטות בכלל ואת משה לדור ומני מזוז בפרט, איך ייתכן שבעסקת הטיעון שבוטלה על ידי קצב לא נכלל כל סעיף אינוס, ובכתב האישום הנוכחי, אם יוגש, נכללים שני סעיפים כאלה.

"הכול עניין של אגו", אמרו בבית משפחת קצב. "משה התכונן היטב לאפשרות הזאת, והוא שמח על כך שיוכיח סופית את חפותו בבית המשפט".

הפרקליט: ההחלטה מנוגדת לעמדת הפרקליטות

האיש שאולי מזוהה יותר מכל עם משה קצב, עו"ד ציון אמיר, התארח במהדורה המרכזית של חדשות 2ואמר כי "צריך לחפש את התשובות במקרה הזה. ההחלטה בעייתית. אני עוצם את העיניים ומפליג למוחו וקרביו של היועץ המשפטי ושל התיק ומנסה ליישב את ההחלטה שהתקבלה עם כל מה שאמרו הפרקליטים שלו במשך שנתיים וחצי".

עו"ד אמיר הוסיף: "הדבר האחרון שמדאיג אותי הוא הראיות בתיק. יום אחד ייחשפו הראיות והציבור יוכל לשפוט את ההחלטה". הוא תהה "איך ייתכן שתיק שהיה חלש בעבר יהפוך להיות חזק יותר עם ראיות מחלישות?"

הנשיא אנס? סיקור מיוחד

שיטת הפרקליטות: יביאו 8 מתלוננות

"א' חושבת שזו מתנה מושלמת ליום האישה"

קצב יועמד לדין באשמת אונס

מקורביו של קצב: מזוז רצה את ראשו

פרשנות: עשוי לשבת בכלא 23 שנים

תזכורת: א' מבית הנשיא מדברת

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2

השתלשלות פרשת משה קצב

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב