משפחת אליאס האבלה, יחד עם חברתו של איתי, מורן, המתינו היום בשדה התעופה בן גוריון לעדי, אחיו הצעיר של איתי שנרצח ונשדד בקוסטה ריקה. עדי ליווה את ארונו של אחיו כל הדרך ממרכז אמריקה.

מירי שכטר, אימו של איתי, פגשה את אור ורפאל - חבריהם של איתי ועדי לקבוצה שחזרה מקוסטה ריקה מוקדם מן הצפוי. בין הדמעות היא מצאה כוח לומר לחברים: "לא יכולתם לעשות כלום, זה הגורל. עשיתם הכל, אני יודעת אני מכירה אתכם מותק שלי, אוי מסכנים מה שעברתם".

עדי תיכנן לשוב לארץ רק בחודש ינואר, אבל אחרי הטרגדיה המשפחתית - שב לארץ עם ארונו של אחיו מהר ככל שהיה יכול.

הלוויתו של איתי תיערך היום אחר הצהריים. המסע העצוב שהתחיל שלשום בקוסטה ריקה, יסתיים היום בבית הקברות באשקלון.

איתי לא יחזור מקוסטה ריקה

אחיו של איתי אליאס ז"ל בנתב"ג (צילום: חדשות 2)
מתנחמים על כתפי החברים, היום בנתב"ג | צילום: חדשות 2

מורן, חברתו של איתי, ציפתה, בהתה בשער הנכנסים וידעה שבחיר ליבה, החבר שתכננה לבלות איתו את שארית ימי חייה, לא יופיע יחד עם החבורה בשער הנוסעים הנכנסים. מורן לא הספיקה להיפרד מאיתי.

התכנון המקורי של איתי היה לטייל עד ינואר, אך הוא החליט לחזור כמה חודשים קודם לכן כדי לעבור לגור עם חברתו, מורן רוטמיאן. "דיברתי איתו בשבע וחצי בערב", סיפרה מורן לחדשות 2.

"כבר לפני שבועיים בערך הוא סיפר לי שהוא מקצר את הטיול וחוזר לפה בספטמבר. אז גם דיברנו על זה, וזה משהו שמאוד שימח אותנו", הוסיפה החברה בכאב.

החברים נפלו קורבן לתרגיל עוקץ של שודדים מקומיים

איתי אליאס שכטר, תושב אשקלון, נרצח כאמור השבוע במהלך שוד בקוסטה ריקה. הרצח אירע לאחר שהחבורה נפלה קורבן לתרגיל עוקץ בידי מקומיים, במהלך טיול אליו יצא איתי עם אחיו וארבעה חברים נוספים.

איתי אליאס ההרוג בדרום אמריקה (צילום: חדשות 2)
איתי ומורן בימים יפים יותר | צילום: חדשות 2

השישה טיילו בעיר חאקו, הנמצאת במרחק שעתיים נסיעה מעיר הבירה סאן חוזה. בסוף היום חיפשו החברים פונדק דרכים להניח בו את הראש, אך אף אחד מהשישה לא צפה את הסוף העגום של הערב. "הם נפלו בפח של המקומיים שם", סיפרה לחדשות 2 טלי - דודתו של איתי. "הם פיתו אותם ואז שדדו אותם".

"לאחר שהתפצלו לחדרים, הגיעו שתי קולומביאניות לחדר של איתי, שהיה עם שני חברים נוספים והחלו לפתות אותם", סיפרה הדודה. "ברגע שהן הצליחו להסיח את דעתם, נכנס השודד ואיים עליהם שיתנו להם את כל רכושם".

איתי וחבריו לא התווכחו עם השודד ונתנו לו את כל הכסף שהיה ברשותם, את המצלמה וגם את הדרכון. "בשלב מסויים איתי חשב למשוך בחזרה את הדרכון כיוון שחשש שבלעדיו לא יוכל לשוב לארץ", הוסיפה טלי, "ברגע הזה, שלף השודד אקדח, ירה באיתי ונמלט".

איתי שתת דם במשך שעות בזרועות אחיו

עדי, אחיו של איתי ששהה בחדר הסמוך, שמע את קולות הירי ורץ לחדרו של אחיו, שם מצא אותו שותת דם. "הם ניסו להזעיק עזרה אבל אף אחד לא הגיע לעזור להם", ציינה טלי בצער. "הוא שכב שם קרוב לחמש שעות כשהוא מדמם בזרועותיו של אחיו".

"מדובר בילדים טובים, איתי היה בחור כל כך טוב. הוא היה גאון מחשבים, החתימו אותו על חוזה עבודה בחברת היי טק עוד לפני שנסע", סיפרה דודתו בכאב. "אני בטוחה שהוא לא ידע איך להתנהג שם, כמו שהרבה נערים לא יודעים. הם בסך הכל נערים תמימים שחשבו שהם גיבורים".