אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, שוחח בצהריים עם החיילת שסירבה להיענות לדרישת גבר חרדי בירושלים לעבור אל חלקו האחורי של האוטובוס - ובתגובה זכתה לכינוי "פרוצה". מזרחי שיבח את החיילת שעמדה בהתנגדותה והדגיש כי "מדובר במעשה פסול שעומד בניגוד לכללי החיים במדינה דמוקרטית".

עוד אמר האלוף מזרחי לחיילת, שתוקפהּ עוכב תחילה על-ידי פקח של "אגד" ואחר כך הועבר למעצר במשטרה, כי הוא "גאה בה על נחישותה" וכי גם היא "צריכה להיות גאה כאזרחית וכלובשת מדים". הוא הדגיש כי צה"ל לא יקבל אירועים מסוג זה.

האירוע התרחש הבוקר בקו 49 שנסע משכונת נווה יעקב לרמת אשכול. דובר "אגד", רון רטנר, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי החברה "פועלת אך ורק על פי החלטות בג"ץ. הישיבה באוטובוס מתאפשרת רק באופן וולונטרי ולא בכפייה, כל אימת שישנה הפרעה של ממש לסדר הציבורי או לחילופין נשקפת אלימות מילולית או פיזית כלפי הנוסעים, נהג האוטובוס, כמו גם פקחי החברה, מזעיקים את המשטרה כדי שזו תשליט סדר".

עוד נמסר, כי "כל ההסתה בתקשורת על ידי עמותות שרוצות לפתור את הבעיות בחברה הישראלית באמצעות הנהג, היא בבחינת טעות שמצערת את החברה".

"אכיפה בלבד לא תתן מענה"

בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, שדנה בנושא הדרת הנשים בתחבורה הציבורית, דיבר בין היתר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב ניסו שחם. "הייתי שמח מאוד לשמוע רבנים מגנים את התופעה הזאת", הוא אמר למשתתפים בדיון - והסביר: "אכיפה בלבד לא תתן מענה. נדרשת שורה שלמה של פעולות".

עם זאת, ביקש שחם להימנע מלהפנות את את האצבע המאשימה לתופעה כלפי הציבור החרדי כולו. "קומץ הקיצוניים אינם מייצגים את כלל המגזר", הוא אמר.

הדרת נשים - כתבות נוספות:

ראש העיר בית שמש נגד הילדה נעמה

חרדי קרא לחיילת "פרוצה" - ונעצר

נתניהו: "לחלק את בית שמש לשתיים"

שלט נגד מעבר נשים נתלה בירושלים

אלפים הפגינו בבית שמש: "כולנו נעמה מרגוליס"

המשפחה שגורשה מבית שמש בבלוקים, יריקות, צעקות ואיומים

"מי שמבזה ויורק – מקומו לא כאן"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק