לפני שלושה חודשים התחייב מנכ"ל נתיבי ישראל שי ברס לתקן את הנזקים הכבדים במחלף דרור, שנחשפו לראשונה בחדשות 2 Online רגע אחרי שנחנך, ולאפשר בכל זאת את פתיחת הכביש שנבנה בהשקעה של 320 מיליון שקלים. אבל הנהגים באזור ממש לא מתרגשים גם מההבטחה הזו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה התחייב ברס לפתוח את המחלף, שניזוק בסופה אחרי ששר התחבורה הכריז על פתיחתו בגאווה, תוך שלושה חודשים. בחברה נקבו אז בתאריך יעד שנקבע להיום - ה-10 באפריל. זה לא קרה, אבל מחר, יום שישי, מבטיחים בחברה - זה יקרה.

הנהגים שהגיעו היום לאזור לא מאמינים. "מה חדש במדינה הזאת?", תהתה רחלי קומורוב, תושבת אזור השרון. "אין לי מילה אחת טובה להגיד. אם הייתי יכולה גם הייתי עוזבת את המדינה. כל עניין המחלף הוא עוד נדבך לכל מה שקורה פה".

"אני לא מאמינה להם שהם יפתחו אותו כפי שאמרו", הדגישה קומורוב. "שום דבר לא נעשה כאן כמו שצריך. הכל ביורוקרטיה. הפרויקט הזה עלה למדינה מאות מיליונים וכעת בגלל העיכוב זה יעלה עוד. אין סיכוי שייפתח".

השיפוצים במחלף (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
השיפוצים במחלף | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"סומכים רק על אלוהים"

"הצומת הזה מאוד עמוס ואני לא רוצה שיהיה כאן משהו לא בטיחותי", אמרה עינת מבני דרור. "אני מאוד מקווה שהמחלף ייפתח". נוסעים אחרים שהמתינו היום במחלף אמרו כי "זה תוקע אותנו בבוקר ועושה לנו בלגנים ופקקים. אנחנו מחכים כבר הרבה חודשים. אנחנו סומכים רק על אלוהים".

בחברת נתיבי ישראל נמסר בתגובה: "במהלך החודשים האחרונים ותחת לוחות זמנים קפדניים ובפיקוח צמוד של גורמי המקצוע בחברת נתיבי ישראל פעל הקבלן המבצע להשלים באופן יסודי את הלקויים שנמצאו. החברה מתנצלת על אי הנעימות הזמנית שנוצרה ומברכת בברכת חג שמח את אלפי משתמשי הדרך החדשים במחלף דרור". עוד הבהירו בחברה כי היום נעשו בשטח הכנות אחרונות וכי מחר צפוי המחלף להיפתח בתנועה.