האלימות בכדורגל מכה במגרשים, יומיים ברציפות: אחרי שביום ראשון פוצץ משחק הליגה באשדוד, אמש שוב פרצו מהומות ביציע עם סיום משחק ליגת העל בבלומפילד בין בני יהודה לבין בית"ר ירושלים.

רגע לאחר שער הניצחון הדרמטי של בני יהודה, אוהדי הקבוצה מהבירה החלו להתפרע והשליכו חפצים למגרש. יחד עם זאת, התמונה החריגה יותר שתועדה במצלמות הייתה של מפקד כוח המשטרה במגרש, שהכה נמרצות באגרופיו את אחד האוהדים.

בתחילה ניסו המאבטחים להשליט סדר ביציעים, אך לאחר שכשלו במשימתם, עלו השוטרים לסייע להם וחלקם, ביניהם גם קצין המשטרה, החלו להכות את האוהדים. בהתפרעויות נעצרו בסך הכל חמישה מאוהדים בית"ר ירושלים. מאמן בני יהודה דרור קשטן טען בסיום המשחק שכמעט ונפגע מפחית שנזרקה לעברו.

לפני שהחלה האלימות הקשה, כשעוד שיחקו כדורגל, ניצחה בני יהודה את בית"ר ירושלים בתוצאה 2:1 משער בדקה ה-90 של קסטוטיס איבסקביצ'וס. מוקדם יותר, כבש עידן טל שער יתרון לבית"ר בדקה ה-42 ופדרו גלבאן איזן לבני יהודה בדקה ה-68.

המשטרה: "פונים לאוהדים ולקבוצות לקחת אחריות"

מהמשטרה נמסר בתגובה לאירועים האלימים: "בעקבות שני המשחקים האחרונים שבהם נראתה אלימות של אוהדים במגרשי הכדורגל, אנו מבהירים כי בשלב זה אנו נמצאים בפיילוט של העברת האחריות על הסדר הציבורי לידיים אזרחיות. מדובר בהליך שהחל לפני מספר שנים עם הורדת הגדרות, הכנסת אמצעים טכנולוגיים למגרשים וכן סדרנים אזרחיים".

"המשטרה תמשיך לקיים את הפיילוט במתכונתו הנוכחית", לשון תגובת משטרת ישראל, "אך לשם כך אנו פונים אל ציבור האוהדים ולקבוצות לקחת אחריות על הנעשה במגרשים. בימים הקרובים המשטרה מתכוונת להפגש עם ראשי ההתאחדות לכדורגל לצורך הפקת לקחים עד כה, לגיבוש עקרונות נוספים להמשך הפיילוט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק