בבית החולים הדסה עין כרם מסרו אחר הצהריים (א') עדכון נוכח הדיווחים על שיפור במצבו של הרב עובדיה יוסף. "גם אם יהיו שינויים, הם יהיו הדרגתיים מאוד, וצריך סבלנות", הסביר הפרופסור דן גילון המטפל במנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. "התעוררות זה תהליך איטי, בטח אצל אדם מבוגר כמו הרב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ממכלול של סימנים אנחנו מסיקים את המסקנה הכוללת - יש שיפור קל בחלק מהמדדים, בין השאר בתפקוד הלב", אמר הרופא המטפל ברב, "יחד עם זאת, מצבו הבסיסי של הרב עדיין מוגדר קשה עד קשה מאוד". עוד ציין כי הרופאים הפסיקו לטפל ברב יוסף בחומרי הרדמה, אך כמות מסויימת של חומר עדיין נמצאת בדמו. 

במקביל, יתכנסו הערב ב-21:00 בערב בכותל המערבי המונים לתפילה לשלומו של הרב. רבנים בכירים מזרמים שונים צפויים להגיע לתפילה.

"הרב פקח את עיניו במהלך השבת"

בניו של הרב, היושבים לצידו בבית החולים, סיפרו כי הוא פקח את עיניו לזמן קצר במהלך השבת. "אנו מאוד מעודדים מהדברים", אמר דוד יוסף, בנו של הרב. "שמענו את דבר הרופאים ואנו מודים להם מקרב לב על תשומת הלב והטיפול המסור".

בנו של הרב יוסף חזר על בקשת המשפחה מהציבור בישראל לשאת תפילה למען שלומו של הרב. "בהמשך להודעת הרופאים, אני קורא לעם ישראל להמשיך ולהתפלל לרפואתו של הרב, ולהמשיך לקוות לבשורות טובות", חתם בנו.