שיפור קל במצבו של הרב עובדיה יוסף. פרופסור דן גילון, הקרדיולוג המטפל ברב הבהיר כי מצבו מוסיף להיות קשה-קשה מאד, אך יחד עם זאת קיימים מספר מדדים מעידים על שיפור במצבו הבריאותי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך תדרוך עתונאים שנערך בבית החולים הדסה עין כרם שבו אושפז הרב, הסביר פרופ' גילון כי על הרב עברה שבת שקטה, שבמהלכה הוגדר שוב מצבו כקשה-קשה מאוד. יחד עם זאת, ציין גילון כי הצוות הרפואי אבחן מספר מדדים שלפיהן ניתן לומר כי חלה מגמת שיפור בבריאותו של הרב.

לדברי גילון, הרופאים אבחנו מגמת התעוררות מצד הרב, זאת לאחר שהסתיים הטיפול באמצעים מרדימים. בנוסף גילון ציין כי ישנם מספר מדדים רפואיים המעידים על ירידה בהיקף הדלקת בה לקה הרב יוסף, וכן הוסיף כי חלה ירידה בשימוש בתרופות לשמירה על לחץ דם תקין.

כבר אתמול (ו') הבהיר הצוות הרפואי כי בכוונתו להפחית את מינון התרופות שניתנו לרב יוסף, זאת בכדי לבחון את יכולת התמודדות גופו עם הטיפול שניתן לו. גילון הסביר אז כי הוא מקבל שילוב של טיפול תרופתי וטיפול תומך אחר, כולל הנשמה. "הרב הוא אדם מבוגר מאוד וסובל מפגיעה במספר מערכות, כך שברקע כל הזמן יש סכנה לחייו. זה עלול להתפתח בזמן שקשה לנו להגדיר", הזהיר פרופ' גילון.

בנו של הרב: "המשיכו להתפלל"

הקלה מסויימת הורגשה בסביבתו של הרב, לאחר שדיווחו רופאיו כל השיפור במצבו. "אנו מאוד מעודדים מהדברים", אמר דוד יוסף, בנו של הרב. "שמענו את דבר הרופאים ואנו מודים להם מקרב לב על תשומת הלב והטיפול המסור".

בהמשך, חזר בנו של הרב יוסף על בקשת המשפחה מהימים האחרונים מהציבור בישראל לשאת תפילה למען שלומו של הרב. "בהמשך להודעת הרופאים, אני קורא לעם ישראל להמשיך ולהתפלל לרפואתו של הרב, ולהמשיך לקוות לבשורות טובות", חתם בנו.