בתום התייעצות רופאים שנערכה היום (ו') בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בסמוך למיטתו של מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, נקבע כי מצבו של הרב עובדיה יוסף נותר ללא שינוי, והוא עדיין מוגדר קשה מאוד. עוד הוחלט, כי בימים הקרובים יורד מינון תרופות ההרדמה שניתנות לו, כדי לבחון כיצד גופו מגיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בבית החולים הדגישו כי מצבו של הרב יציעת כעת, ולכן נעשות פעולות מדודות כדי שלא לגרום נזק נוסף למערכות גופו, תוך כדי הניסיון להוציאו ממצב ההרדמה.

הקרדיולוג המטפל ברב, פרופסור דן גילון, הודיע הבוקר כי הרופאים צפויים להעריך מחדש את מצבו ויבחנו את המשך דרכי הטיפול. "הוא מקבל שילוב של טיפול תרופתי וטיפול תומך אחר, כולל הנשמה", הסביר גילון. "הרב הוא אדם מבוגר מאוד וסובל מפגיעה במספר מערכות, כך שברקע כל הזמן יש סכנה לחייו. זה עלול להתפתח בזמן שקשה לנו להגדיר".

במהלך שמחת תורה לא חל שינוי במצבו של הרב עובדיה יוסף, המאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. "אפשר להגיד בצורה ברורה שנאבקים על חייו", אמר חבר הכנסת אלי ישי בפתח בית החולים. בנו של הרב, דוד יוסף שמר על אופטימיות: "הרופאים אומרים כי המצב לא בלתי הפיך וישנו סיכוי שיוכל לחזור ולתפקד".

הצוות הרפואי המטפל ברב עובדיה יוסף ביצע בערב החג הליך רפואי להחלפת רכיב בקוצב הלב הזמני שהושתל בגופו. גם אחרי ההליך הזה מצבו של הרב נותר ללא שינוי.

אשפוז הרב עובדיה יוסף - הסיקור המלא:

"נמשיך להתפלל, מקווים לבשורה טובה"

הרב עובדיה יוסף עבר בהצלחה הליך רפואי

עולים לרגל למיטת הרב עובדיה

נתניהו לבנו של הרב עובדיה יוסף: "מתפלל לשלומו"

החמרה במצבו של הרב עובדיה יוסף, חובר למכונת הנשמה