"לכבוד: גלעד שליט. הזמנה בהשתלמות נהיגה - רענון". כך נפתח מכתב רשמי ששלח משרד התחבורה והבטיחות בדרכים ללא אחר מאשר החייל החטוף גלעד שליט. הוריו של שליט הופתעו לגלות את המכתב בתיבת הדואר שלהם.

ראש המטה לשחרור גלעד שליט, שמשון ליבמן, אמר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "בהודעה של משרד התחבורה נכתב שהוא יכול להיעדר מקורס הרענון רק אם יש לו סיבה מצדקת".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "מדובר במשלוח אוטומטי של זימונים לקורסי רענון הנשלחים לנהגים חדשים כעבור 5 שנים מיום הוצאת הרישיון, אנו מביעים את התנצלותנו ומקווים כי הזימון יבשר את שחרורו הקרוב של גלעד".

התקדמות במגעים לשחרור שליט?

הזימון שקיבלו הוריו של שליט (צילום: חדשות 2)
הזימון שקיבלו הוריו של שליט | צילום: חדשות 2

ישראל ותנועת חמאס מנהלות מגעים חשאיים המתקדמים בצורה חיובית בעניינו של החייל החטוף גלעד שליט - כך אישרו הבוקר גורמים מצריים המוגדרים "רמי דרג ומקורבים למשא ומתן" לאתר האינטרנט הרשמי של חמאס. לדברי הגורמים המצרים, "חלה לאחרונה התקדמות במגעים, המתנהלים תחת חסות מצרית".

המקורות המצריים אישרו כי עצם העובדה שמדובר במגעים המתנהלים מאחורי הקלעים, סייעה ל"התקדמות מסויימת בחלק מהסוגיות הקשורות לעסקה, ובהן רשימת שמות האסירים אותם דורשת חמאס לשחרר כתנאי בסיסי להשלמת העסקה". המקורות הדגישו עוד כי בשל ההתקדמות, צפוי המתווך הגרמני לשוב לאזור וליטול חלק במגעים.

"ישראל הפגינה גמישות מסויימת בעניין שמות האסירים המוצעים בעסקה, ויידעה את המתווך הגרמני כי היא מוכנה כעת לסגור את הנושא הזה", אמרו הגורמים המצריים. לפי הדיווח באתר חמאס, ישראל עדיין מתעקשת לשחרר את האסירים הפלסטינים הבכירים - ובהם: מרוואן ברגותי, אחמד סעדאת, איברהים חאמד, עבדאללה ברגותי וחסן סלאמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק