ישראל וחמאס מנהלים מגעים חשאיים המתקדמים בצורה חיובית בעניינו של החייל החטוף גלעד שליט - כך מאשרים הבוקר גורמים מצריים המוגדרים "רמי דרג ומקורבים למשא ומתן" לאתר האינטרנט הרשמי של חמאס. לדברי הגורמים המצרים, "חלה לאחרונה התקדמות במגעים, המתנהלים תחת חסות מצרית".

המקורות המצריים אישרו כי עצם העובדה שמדובר במגעים המתנהלים מאחורי הקלעים, סייעה ל"התקדמות מסויימת בחלק מהסוגיות הקשורות לעסקה, ובהן רשימת שמות האסירים אותם דורשת חמאס לשחרר כתנאי בסיסי להשלמת העסקה". המקורות הדגישו עוד כי בשל ההתקדמות, צפוי המתווך הגרמני לשוב לאזור וליטול חלק במגעים.

"המתווך דורש שקט תקשורתי"

"ישראל הפגינה גמישות מסויימת בעניין שמות האסירים המוצעים בעסקה, ויידעה את המתווך הגרמני כי היא מוכנה כעת לסגור את הנושא הזה", אמרו הגורמים המצריים. לפי הדיווח באתר חמאס, ישראל עדיין מתעקשת לשחרר את האסירים הפלסטינים הבכירים - ובהם: מרוואן ברגותי, אחמד סעדאת, איברהים חאמד, עבדאללה ברגותי וחסן סלאמה.

לפני כשבועיים פורסמו באתר חמאס ציטוטים של "בכירים ישראלים", לפיהם השיחות על עסקת שליט נמשכות, וכי בחמאס מעוניינים להשיג עסקה. אותם "בכירים" אף טענו כי המתווך הגרמני הורה לשני הצדדים שלא לדבר בתקשורת על התנהלות המשא ומתן. בישראל טענו לאורך המשא ומתן כי בחמאס מרבים לדבר בנושא, על מנת להגביר את הלחץ הציבורי על הממשלה לאשר את העסקה.

בשבוע שעבר העביר יואל שליט, אחיו של החייל החטוף, מכתב אישי לגלעד באמצעות נציגת ארגון הצלב האדום. "אנחנו עושים הכל להשיבך, אנחנו מבקשים שתהיה חזק", כתב יואל לאחיו הנמצא בשבי כבר 1,561 ימים. בצלב האדום הבטיחו להעביר את המכתב לחמאס ולדרוש כי יגיע לגלעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק