נהג המשאית דב בינדר נסע מאחורי המשאית שדרסה למוות את בני הזוג בכביש 4 סמוך ליבנה, ונמלטה. הוא לא הספיק לבלום את המשאית שלו, ופגע גם הוא בגבר שהיה מוטל במרכז הכביש: "לא הספקתי לראות".

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט בזירת התאונה, משחזר בינדר את השתלשלות האירועים שהובילה לתאונה הקטלנית. "הוא עלה על הבן אדם, ואני לא הספקתי לראות", סיפר בינדר. "ראיתי רק את האחורנית של המשאית. הוא עבר עליו, ואני מיד עברתי אחריו, אז לא הספקתי לבלום".

תאונת דרכים קטלנית (צילום: משטרת ישראל)
זירת התאונה הקשה, היום | צילום: משטרת ישראל

"הבחורה שכבה בצד של הכביש, בה לא פגעתי. רק בבחור ששכב על הכביש, הוא שכב אחרי שנדרס על ידי מישהו אחר. עצרתי בצד, ירדתי לראות מה קורה", מספר בינדר. "רצתי מהר לקחת את טלפון מהדיבורית לדווח למשטרה, וכשחזרתי ראיתי את המשאית שפגעה. הוא עמד לפני לזמן קצר ואחר כך ברח".

בינדר מספר כי למרות שהוא נהג מנוסה, מעולם לא היה עד לתאונה כה קשה. "אני נהג משנת 68 על משאית, ומשנת 73 על סמי טריילר. דבר כזה לא קרה לי. זה מזעזע. אני מרגיש חרא". למרות ההלם מהתאונה, בינדר מצליח לספק תיאור של המשאית הפוגעת שנמלטה: "מדובר במשאית קלה-קטנה, עם ארגז סגור בצבע לבן וכיתוב".

תיקנו צמיג - ונדרסו למוות

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי בני הזוג בשנות ה-30 לחייהם, היו עסוקים בתיקון תקר בצמיג, ואז נפגעו על ידי משאית חולפת ונהרגו במקום. האישה, כך עולה מבדיקה בזירה, הייתה בהיריון מתקדם.

התאונה התרחשה סמוך לשעה 10:30 במחלף יבנה בכביש 4, כשמשאית שנסעה בכביש המהיר סטתה לשוליים מסיבה שעדיין אינה ברורה, ופגעה חזיתית בשני בני הזוג שהחליפו צמיג במכוניתם, שחנתה בשול הכביש. נהג המשאית עצר לכמה שניות לבדוק מה קרה, ואז נמלט במהירות מהמקום.

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לזירת האירוע, שפתחו בחקירת נסיבות התאונה. בין היתר הועלה גם מסוק לאוויר, בניסיון לאתר את הנהג הנמלט, אולם עד כה לא נעצרה המשאית החשודה בדריסתם של בני הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק