השבוע נפתח בתאונת קטלנית: הבוקר בשעה 5:30 התנגש רכב פרטי בעוצמה במשאית של מע"צ שחנתה בצידי הדרך בכביש 40, סמוך למושב סגולה. צוותי מד"א לכיש שהגיעו למקום קבעו את מותו של אחד מנוסעי הרכב ופינו שני פצועים במצב קשה לבית החולים ברזילי.

"ברכב היו שלושה צעירים, בני מיעוטים, בסביבות גיל ה-20 לחייהם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט זכי הלר, הדובר המבצעי של מד"א. "מדובר ברכב פרטי שנסע מכיוון קריית גת לכיוון קסטינה. הזעקנו למקום שני אמבולנסים רגילים ועוד שניים של טיפול נמרץ, אבל נאלצנו לקבוע את מותו של אחד מהם". ממשטרת התנועה נמסר כי נבדק חשד כי הרכב בו נהגו הצעירים היה גנוב.

"במכונית היו גם מספר כבשים ותרנגולי הודו"

עצר לתקן תקר בגלגל ונדרס. אילוסטרציה (צילום: זק"א)
צוות מד"א קבע את מותו של ההרוג במקום. אילוסטרציה | צילום: זק"א

"כשהגענו למקום הבחנו ברכב מסוג מזדה שהיה מעורב בתאונה חזיתית עם משאית חונה", אמר לחדשות 2 באינטרנט שמוליק הרטמן, פרמדיק של מד"א לכיש שהיה במקום. "כשניגשנו לרכב מצאנו שם את הנהג ללא רוח חיים. ברכב איתו היו שני פצועים קשה, בדואים, שסבלו מפגיעות ראש, חזה ובטן. במכונית היו גם מספר כבשים ותרנגולי הודו".

הרטמן ציין בנוסף כי הפצועים, שדיברו ערבית בלבד, לא שיתפו פעולה עם כוחות ההצלה וכי ככל הנראה מדובר בתאונת עבודה. בעקבות התאונה הקטלנית נסגר כביש 40 לתנועה ומשטרת התנועה מבקשת מהנהגים לנסוע בכביש 6 ובדרכים חלופיות.

מוקדם יותר הלילה נפצע קשה רוכב אופנוע לאחר שהתנגש ברכב פרטי ברחוב אלנבי בתל אביב. צוות של מד"א פינה את הפצוע לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב בעיר.

אריק בן ה-12 נהרג בתאונה קטלנית באופקים

לפני שבועיים נפגע אריק עופר בן ה-12 בתאונת דרכים קטלנית באופקים. שלושה ימים לאחר מכן הוא מת מפצעיו בבית החולים. אריק נפצע בשעת שרכב על אופניו עם חברו ברחוב דרך הטייסים בעיר. הרופאים בבית החולים סורוקה בבאר שבע ניהלו מאבק על חייו של אריק בן ה-12, אך לבסוף כאמור נאלצו לקבוע את מותו.

איתן עופר, אביו המאמץ של אריק, ידע שהסיכויים אינם לטובת בנו - אך שמר על אופטימיות זעירה. "אני תקווה שיוכלו להשיב אותו לחיים", אמר האב לפני שנקבע מותו של בנו. "הילד הטוב, המקסים, הטהור יצא כמו כל ילד בישראל לנפוש קצת אחרי הלימודים, והתאונה התרחשה במקום שאף אחד בר דעת לא מסוגל להאמין שזה יכול לקרות: בתוך העיר, ברחובות שלנו, על המדרכות, במעבר חציה. איפה שיש ילדים תמימים, נשים עם עגלות וקשישים".

אביו המאמץ של אריק ידע שהפגיעה הקשה שספג בנו בגזע המוח לא הותירה לא הרבה סיכוי. למרות זאת, בני משפחתו ליוו אותו בימים האחרונים והתפללו ליד מיטתו, תוך כדי שהם מקווים לנס.

ערוץ החדשות: שידור חי כל יום החל מ-9:00 בבוקר 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק