לאחר ההתבטאות החריגה של העיתונאי הוותיק דן שילון, בה התוודה כי אשתו נפלה קורבן לניסיון אונס על ידי בכיר במדינה, מגיבה לראשונה מירי שילון לדברים.

במהלך תכנית הבוקר "יום חדש" אותה הוא מגיש עם טלי מורנו, פנה שילון למצלמה, אחרי מה שהיה נראה כהתחבטות קשה ואמר: "בכיר במדינה ניסה לאנוס את אשתי. היא צריכה להתמודד עם זה עד היום".

בעקבות דבריו שנאמרו בשידור חי נוצרה סערה ברשת בניסיון לגלות מיהו אותו בכיר, ששמו לא פורסם. מירי שילון, שעדיין כואבת מאוד בעקבות הפרשה, הגיבה היום לראשונה לדברים וחיזקה את הנשים שנפלו גם הן קורבן לתקיפה.

"למרות השנים הרבות שעברו מאז - הנושא מאוד כואב מבחינתי", מסבירה שילון. "הייתי לבד כשזה קרה, בעיר זרה, ומקור פרנסתי היה תלוי באותו אדם, לכן בין היתר לא התלוננתי. לעומת זאת, דאגתי שכל מי שעבד והיה בסביבתו של אותו אדם, כולל משפחתו הקרובה, ידע מה קרה. זו הייתה דרכי למצות עימו את הדין", היא מוסיפה.

"לצערי, אני לא יכולה לקרוא לנשים לצאת ולהתלונן, כי אלה שעשו זאת שילמו מחיר כבד ויצאו בשן ועין. אי אפשר לדרוש מנשים לוותר על כל מה שיש להן - כי יבולע להן. יש היום בציבור קבוצה גדולה שחושבת שקצב הוא הקורבן וזה מזעזע בעיני. צריך למצוא דרכים למגר תופעות דומות ולהביע תיעוב מאדם כזה", מדגישה שילון.

שילון: "אשתי נתנה לי גיבוי מלא"

דבריו של המגיש נאמרו במהלך הבוקר במהלך משדר בעקבות כניסתו של קצב לכלא. בין היתר העלו המגישים לשידור מספר מרואיינים, אחד מהם היה מקורב של הנשיא לשעבר שטען שהתקשורת עושה לו לנשיא לשעבר "אונס קבוצתי". ככל הנראה, שילון התקשה לשמוע את טענות ההגנה של חברו של קצב והחליט להתוודות אל מול כל הצופים בשידור חי.

כתב המשטרה של חדשות 2, משה נוסבאום, שהיה בשידור מכלא מעשיהו, אמר לשילון מאוחר יותר כי הוא עשה מעשה אמיץ. "האמת היא שלא קיבלתי היתר מרעייתי ואני מתייסר על כך. אני מתנצל בפני רעייתי אם עשיתי דבר שלא ייעשה", השיב לו שילון.

בהמשך, לאחר תום התכנית, סיפר שילון על האירוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "תכנית הבוקר שאנחנו עושים היא תוכנית בגוון אישי ואנו מגיבים לחדשות הבוקר", אמר המגיש. "בנקודה הזאת ברגע מסוים הרגשתי צורך לומר את הדברים ואני לא מצטער שאמרתי אותם למרות שלא תכננתי להגיד אותם".

המגיש הוותיק ציין כי בתום השידור הוא שוחח עם אשתו בטלפון. "צלצלתי לאשתי לאחר השידור והיא נתנה לי גיבוי מלא, הדברים הכו בתדהמה את האנשים באולפן אבל זה חלק משידור חי", סיפר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק