מי ניסה לאנוס את אשתו של דן שילון? במהלך תכנית הבוקר "יום חדש" של קשת, שעסקה בכניסתו של הנשיא לשעבר משה קצב לכלא מעשיהו, התוודה מגיש הטלוויזיה הוותיק כי גם אשתו מירי היא קורבן של ניסיון לתקיפה מינית - מצד "אישיות ציבורית בכירה במדינה".

שילון, שמגיש את תכנית הבוקר לצידה של טלי מורנו, חשף במפתיע במהלך השידור את הפרשה. "בכיר במדינה ניסה לאנוס את אשתי. היא צריכה להתמודד עם זה עד היום", אמר שילון בעוד כל הנוכחים הוכו בהלם.

במהלך המשדר העלו המגישים לשידור מספר מרואיינים. אחד מהם היה מקורב של משה קצב שטען שהתקשורת עושה לו לנשיא לשעבר "אונס קבוצתי". ככל הנראה, שילון התקשה לשמוע את טענות ההגנה של חברו של קצב והחליט להתוודות אל מול כל הצופים בשידור חי.

"אני לא האמנתי שאני אגיע לנקודה הזו שאני אגיד", התוודה שילון. "אשתי הנוכחית בוצע בה ניסיון אונס על ידי איש בכיר מאוד במדינת ישראל, אני אומר את זה עכשיו למצלמה".

כתב המשטרה של חדשות 2, משה נוסבאום, שהיה בשידור מכלא מעשיהו, אמר לשילון מאוחר יותר כי הוא עשה מעשה אמיץ. "האמת היא שלא קיבלתי היתר מרעייתי ואני מתייסר על כך. אני מתנצל בפני רעייתי אם עשיתי דבר שלא ייעשה", השיב לו שילון.

"לא תכננתי להגיד את זה ואני לא מצטער"

בהמשך, לאחר תום התכנית, סיפר שילון על האירוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "תכנית הבוקר שאנחנו עושים היא תוכנית בגוון אישי ואנו מגיבים לחדשות הבוקר", אמר המגיש. "בנקודה הזאת ברגע מסוים הרגשתי צורך לומר את הדברים ואני לא מצטער שאמרתי אותם למרות שלא תכננתי להגיד אותם". 

שילון הסביר כי "חבר של משה קצב האשים את אזרחי המדינה באונס קבוצתי לקצב, ואז התפתחה השיחה ואמרתי את מה שאמרתי".

המגיש הוותיק ציין כי בתום השידור הוא שוחח עם אשתו בטלפון. "צלצלתי לאשתי לאחר השידור והיא נתנה לי גיבוי מלא, הדברים הכו בתדהמה את האנשים באולפן אבל זה חלק משידור חי", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק