ההרס שהותירו הרקטות, אתמול (צילום: רויטרס)
ההרס שהותירו הרקטות, אתמול | צילום: רויטרס

"בואו לבקר בגליל המערבי - אל תבטלו", זה המסר שמעביר הבוקר ראש המועצה האזורית אשר בגליל המערבי, זאת לאחר ששתי רקטות התפוצצו באזורים מיושבים באזור אתמול.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש המועצה יהודה שביט אמר הבוקר (ו') לחדשות 2 באינטרנט כי רק בודדים ביטלו את החופשה שלהם באזור, בשל הדיווחים על ירי ונפילת הטילים בשטח ישראל אתמול. "הלילה עבר בשקט, אבל אנחנו שומרים על ערנות כדי לדעת לקראת מה אנו הולכים", ציין והדגיש כי במועצה יבדקו מחדש את מוכנות המקלטים למקרה חירום. שביט הבהיר כי תושבי המועצה חזרו לשגרה, וקרא למטיילים להגיע בהמוניהם לאזורים היפים באזור.

רקטות בצפון
הרקטה התפוצצה על המדרכה | צילום:

ישי עפרוני, קב"ט מטה אשר סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "אני מעריך שמדובר באירוע נקודתי שבא להסית את תשומת הלב של מה שקורה בסוריה עם הנשק הכימי. לדעתי זה אירוע חד פעמי. אצלנו הכל מתנהל על פי השגרה. רצתי בים הבוקר והיו אנשים שישנו ליד אתר ראש הנקרה, הפארקים מלאים, אין ביטולים והכל כבשגרה".

עם זאת, הבהיר עפרוני כי באזור ערוכים לכל תרחיש באופן מיטבי. "אנו ידועי אירועים כאלה אבל זה 'קטן עלינו'. שוחחתי עם רכזי הביטחון והכל מוכן למקרה של אירוע דומה", הוסיף.

מכונית שנפגעה כתוצאה מהירי (צילום: המייל האדום)
מכונית שנפגעה כתוצאה מהירי | צילום: המייל האדום

ניצולי שואה פונו, נזק נגרם לכלי רכב ומבנים

כתוצאה מהירי, מספר בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם למספר כלי רכב ומבנים עם פגיעת שתי הרקטות. אחת הרקטות התפוצצה ליד מתחם בו מתגוררים כ-50 ניצולי שואה, ששמעו את האזעקה וירדו בזמן למקלט. צעירים התנדבו לעזור לבעלי המקום ולניצולי השואה במקום שנפגע, וככל הנראה המקלטים יישארו פתוחים בסוף השבוע. עם זאת, תושבים בנהריה ועכו טענו כי מקלטים נשארו סגורים.

ז'ניה, ניצולת שואה המתגוררת במתחם סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "ישבנו כולנו ואכלנו ארוחת ארבע, ואז עשינו את דרכנו ללובי. המנהל התחיל לפתע לצעוק 'כולם למקלט' והייתה אזעקה חזקה. והגענו למקלט והוא הפעיל את המזגן וסגר את כל החלונות והדלתות, היו שם כבר מים וכיסאות".

"מדובר בנס". ז'ניה (צילום: חדשות 2)
"מדובר בנס". ז'ניה | צילום: חדשות 2

לדבריה של ז'ניה, מדובר במזל: "אני בארץ כבר יותר מ-40 שנה, אני יודעת מה זה אזעקה. האופן בו הצוות האחראי במתחם עבד ופינה אותנו למקלטים - זה היה ממש נס".