הודו אינה שוכחת את מוישי הקטן: שלטונות המדינה הציעו לאחרונה להעניק סיוע כספי לילד שאיבד את הוריו בפיגוע הטרור בבית חב"ד במומבאי לפני כשנה וחצי.

בכירים בממשל ההודי פנו בתקופה האחרונה לגורמים מישראל בבקשה שיסייעו להם ליצור קשר עם משפחת הולצברג, כדי שיוכלו להעניק למוישי קצבה חודשית. בהודו אומרים כי בכוונתם להעניק לפעוט כל סיוע שיידרש בעקבות הטרגדיה.

שמעון רוזנברג, סבו של מוישי, אמר בשיחה עם ערוץ החדשות בתגובה לפרסום: "אנחנו מברכים על היוזמה. למרות שאישית לא פנה אלינו שום גורם מוסמך מהמדינה או מהשגרירות". רוזנברג הוסיף כי מאז המקרה אין למשפחה כל קשר עם שלטונות הודו.

"מוישי עוד שואל על הוריו"

"מוישי בסדר והוא אצלנו, הוא כעת בגן. גם סנדרה אצלנו והוא קשור מאוד לסנדרה", סיפר סבו של מוישי. "אנחנו מגדלים אותו בחום ובאהבה והוא שמח. רק לעיתים שואל על ההורים, באופן טבעי". רוזנברג קרא גם לרשויות הישראליות להעניק למטפלת של מוישי אזרחות כבוד.

"אני חושב שדי מתאים שממשלת ישראל תעניק לסנדרה אות של חסידת אומות העולם, היא הצילה נצר לעם ישראל. היא הצילה את הילד. פנינו לשר הפנים ונשיא המדינה בנושא שתקבל אזרחות כבוד, כי היא נמצאת על תקן של עובד זר", אמר הסב.

הוריו של מוישי, גבריאל ורבקה הולצברג, נרצחו במהלך התקפת הטרור בהודו כשהיה בן שנתיים. רק בנס ניצל הילד, לאחר שהמטפלת האישית שלו סנדרה, הבריחה אותו ממתחם בית חב"ד בו הסתגרו המחבלים.

תזכורת:

מוישי הקטן עוד מחפש את אמא ואבא

חקירת המחבלים ממומביי: "רצינו עוד 9/11"

"בית חב"ד היה היעד בפיגוע בהודו"

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק