"הגיעו לאירוע 30,000 איש", הכריזו בגאווה מארגני המצעד ההמוני שהתרחש היום בתל אביב. כמו בכל שנה, גם הפעם סיפק המצעד צבע ומשך אליו צופים רבים , ולא רק מחובבי הז'אנר. סטרייטים, תיירים, סטודנטים והורים לילדים גאים הגיעו למצעד, נשאו שלטי גאווה ושרשראות פרחים צבעוניות.

בתכנית האומנותית, כמיטב המסורת, נסעו משאיות לאורך רחובות לב תל אביב, אולי מעוז הגייז בישראל. עליהן רקדו רקדנים מגולחי גוף שמיעטו בלבושם, לצד נשים שהתלבשו כגברים וגברים שהתלבשו כנשים.

המצעד הססגוני נפתח בגן מאיר שבעיר, בטקס שהנחה פליט הריאליטי ליאון שניידרובסקי, ונאמו בו רון חולדאי, יעל דיין, ניצן הורוביץ, דב חנין ואדיר שטיינר. משם המשיכו הצועדים לרחובות בוגרשוב ובן יהודה וסיימו בחוף גורדון, שם תיערך מסיבה עד שעות הערב.

ולמרות השמחה, חלק מהצועדים עדיין לא שלמים עם מצב הקהילה בישראל:"עדיין יש אפליות", אמרה דורית, טרנסג'נדרית מתל אביב." אני כאן כדי לומר לאחים ולחבר'ה- קומו, הילחמו ועמדו על שלכם".

דגלי גאווה, דיסקו וגם סטרייטים

כריסטינה, תושבת קנדה המתגוררת בארץ, הביאה את בתה הקטנה לצפות במצעד: "אני רוצה שתלמד לקבל את כל חברי הקהילה שלה מבלי להתייחס לנטייה מינית", אמרה. "חוץ מזה", הוסיפה, "זה אירוע יפה ושמח".

לאורך כל האירוע התערבבו מוזיקת טראנס ומוזיקת דיסקו, כפי שהתערבבה האוכלוסייה הגאה בין יושבי בתי הקפה התל אביביים הפוקדים את רחוב בוגרשוב בכל יום שישי. נשים וגברים, עטופים בדגלי גאווה צעדו יחד. גם מעט המפגינים שעמדו כנגדם, בהם פעיל הימין איתמר בן גביר, לא הצליחו להעכיר את השמחה.

גם הסטרייטים לא הדירו רגליהם מהאירוע העליז, וצעירים רבים נשאו דגלי גאווה ודאגו להכריז שהם
סטרייטים: "אני סטרייטית", הצהירה נעמה, "אבל באתי לכאן כדי לעודד את כולם שיתגאו וייצאו החוצה לרחובות. כיף לי פה, כיף לי פה מאוד", אמרה.

הכי גאים שיש: ת"א חוגגת ברחובות

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

אלי ישי: קטינים נחשפים לתועבה

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?