האוטובוס שהתהפך בכביש 12 (צילום: רויטרס)
אסון האוטובוס בדרום | צילום: רויטרס

במשרד התיירות כנראה מאוד מודאגים מהנזק שגרם, או עלול לגרום, אסון האוטובוס בדרום לקשרים התיירותיים הענפים שישראל מקיימת עם רוסיה. אחרת, איך אפשר להסביר את סדנת הבטיחות החדשה שמקיים המשרד?

במסגרת הסדנה ישתתפו 30 נהגי אוטובוס, רק כאלה שמסיעים באופן קבוע תיירים מרוסיה, ורק כאלה שמסיעים אותם משדה התעופה עובדה לעיר אילת.

"אנחנו עושים כל מיני סדנאות בכל מיני תחומים", הסבירו לחדשות 2 באינטרנט במשרד התיירות. "במקרה הזה לא הייתה סדנה שממוקדת במסיעים של תיירים מרוסיה, אבל אנחנו הוספנו אותה לתוך מכלול הסדנאות. אנחנו עושים סדנאות נתינת שירותים לכלל נותני השירותים, הוספנו אותה למה שקיים כבר היום".

פוטנציאל תיירותי

"במסגרת מערכת היחסים הקרובה בין גורמי התיירות הישראלים והרוסים", מסבירים במשרד התיירות, "התקיים מיד לאחר האירוע מפגש בין סמנכ"ל משרד התיירות למנהל הקשרים הבינלאומיים במשרד התיירות הרוסי, ואלה סיכמו על מספר צעדים בהם ינקוט משרד התיירות בתחום השירות והתעבורה".

מנכ"ל משרד התיירות, שאול צמח, אמר על הסדנאות המדוברות כי "משרד התיירות ימשיך לפעול לחיזוק הקשר עם גורמי תיירות ברוסיה, בכדי לשמר את היקפי הגידול של שנת 2008 בתיירות הנכנסת ממדינה זו".

במשרד התיירות מדגישים כי רוסיה ניצבת כיום במקום השני כמדינת מקור לתיירות נכנסת לישראל. בשנת 2008 הגיעו לישראל 356 אלף מבקרים מרוסיה, גידול של 84% לעומת שנת 2007. "במשרד רואים חשיבות רבה בעידוד התיירות מרוסיה בה קיים פוטנציאל גדול לתיירות לישראל, בייחוד נוכח ביטול חובת הויזות לתיירים, שנכנס לתוקף לאחרונה", אומרים במשרד.