מכל הפשעים בעולם, אין דבר שמקפיא דם יותר מהורה שרוצח את ילדו. הפשע הזה מנוגד לכל האינסטינקטים הכי בסיסיים שלנו. בדיוק לפני שבוע רצח אסף גולדרינג, על פי החשד, את בתו נעה, בת ה-3.  מאז הוא אומר: "אני לא זוכר מה קרה". משפחתה של נעה לא מוכנה לקבל את ההסברים האלה והם טוענים כי אסף ביצע את הרצח בכוונה תחילה.  

"הוא לא הבן של השכן, יש דפוס התנהלות, יש דברים באוויר", אמרה הערב אלונה עדות דודתה של נעה בראיון ל"אולפן שישי". "אסף גולדרינג הרוצח המתועב היה בחור מחושב לפרטי פרטים שתכנן כל צעד ושעל. לפני שנעה נולדה הוא כתב טווח התנהלות לנעה: למשל מתי היא צריכה להתהפך", סיפרה.

לדבריה, גיסה, הבעל של אחותה ליזה שפוי לגמרי. "היו לו רשימות שהוא תלה על המקרר של חלוקה שבועית מי מאכיל, מי מקלח, מי משחק. הוא שפוי מאוד, בחור מבריק שהתנהל בצורה שפוייה. יש לו הפרעה, הוא בחור מתוכנת. שום צעד בחייו הוא לא עשה ללא תיכנון, כולל הרצח המתועב. אני בטוחה שאסף תכנן את הרצח הזה במשך שבועות. הוא איש קר, רע וללא נשמה".

"התייחס לנעה כמו אל חפץ"

אלונה עדות - דודתה של נועה גולדרינג (צילום: חדשות 2)
הוא אדם קר ורע. אלונה עדות | צילום: חדשות 2

לדברי אלונה גולדרינג נהג בבתו הקטנה ובאשתו בקרירות. "הוא התייחס אליה כמו חפץ בבית", היא מספרת. "היה מקרה שהיא חלתה והוא לא הסכים לצאת לקנות תרופה כי זה לא היום שלו על המקרר. הוא היה צורח על הילדה כאשר היא היתה אומרת 'אני רוצה ללכת עם אמא'. ההתנהגות נוראית".

ערב אחד אסף לקח את בעלי ואותי ושאל ברצינות: 'כשהבן שלכם זורק משהו ואתם אומרים לו לא לזרוק והוא עושה זאת שוב, מה אתם עושים לו?' הלב שלי צנח. בעלי התעשת ואמר לו: תירגע, היא ילדה בת שנתיים. אבל הוא אמר לו 'היא מזלזלת'. הבנו לאן הרוח נושבת ולאורך כל הדרך ליזה שמרה על נעה עד הרגע הנורא".

"הוא אדם שהיה זקוק לשליטה מוחלטת בחיי ליזה ולא הרשה לה לדבר בטלפון רק על רמקול, כדי לוודא שלא מדברים עליו, הוא רצה לשמוע כל דבר והיה בודק פירוטי שיחות ועוקב אחר כל צעד ושעל. למה היא לא עזבה? היא תמיד שמה לנגד עיניה את נעה וחשיבות שני הורים לגידול ילד עד גיל מסויים, ניסתה להחזיק עד גיל 4 ולצערנו הסוף הגיע קודם".

לדברי אלונה רצח נעה, לכאורה, אינו רגע של טירוף. "הוא אדם רע, ללא נשמה. נעה פחדה ממנו והיא אמרה את זה כמה פעמים. ליזה אמרה לה 'את לא צריכה לפחד מאבא'.  פעם הוא בא לקחת אותה והיא עשתה פיפי מפחד", סיפרה הדודה בכאב. "ניסיון ההתאבדות היה הצגה. אני בטוחה שאסף, אפילו לפני שחנק את נעה, בדק כמה שניות צריך כדי שהיא תאבד את הנשימה. זה לא רגע של טירוף ומי שמכיר אותו מבין את זה".  

הסניגור: המעשה אינו שפוי

עורך דינו של אסף גולדרינג, האב החשוד ברצח אמר בתגובה: "מדובר בטרגדיה אנושית נוראה. האבל הכבד הוא של כל פלגי המשפחה, לרבות משפחת גולדרינג. הכאב של הוריו של אסף, הסבא והסבתא של נעה, בלתי ניתן לתיאור במילים.

נראה כי מוקדם לקבוע מה בדיוק הביא למעשה הנורא. אסף מצוי בבדיקה פסיכיאטרית ומספר שאהב את נעה ושהייתה הדבר החשוב לו מכל. לא יכולה להיות מחלוקת על כך שהמעשה אינו שפוי, אני מקווה ומאמין כי האמת תצא לאור".

רצח הילדה נעה - סיקור מיוחד:

אמה של נעה ספדה לה בדמעות

"נוודא שדמה של נעה הזועק מהאדמה - לא נשפך לחינם"

חקירת המשטרה: "נעה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נעה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד

הווידאופדיה: רצח הודיה קדם

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?